Çaldığı arabayı izinsiz kullandığı için 3 bin 150 TL ceza ödeyecek

banner37

Gönyeli’de Atatürk Caddesi üzerinde park halindeki aracı çalan 19 yaşındaki A.K., isimli şahsa “Mal sahibinden izinsiz araç kullanma” suçundan para cezası kesildi

banner87
Çaldığı arabayı izinsiz kullandığı için 3 bin 150 TL ceza ödeyecek
banner90
banner99

Serap ŞAHİN

Gönyeli’de önceki sabah park halindeki aracı çalan ve öğle saatlerinde Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde yakalanan 19 yaşındaki A.K., isimli kişi, yasadaki eksiklik nedeniyle ‘araç hırsızlığından’ değil, ‘mal sahibinden izinsiz araç kullandığı’ için cezalandırıldı.

Fasıl 154 Ceza Yasası’nda araç hırsızlığıyla ilgili bir maddenin olmaması, A.K.’nin daha basit bir suçla suçlanmasına neden oldu.

Hakkında “Mal sahibinden izinsiz araç kullanma” suçundan cezai işlem yapılan A.K., bu suç için öngörülen 3 bin 150 TL nakit para ödeme cezasına çarptırıldı.

Olay nasıl olmuştu?

Gönyeli’de Atatürk Caddesi üzerinde park halinde bulunan ve Ayşe Arifoğlu’na ait MS 812 plakalı araç, önceki gün saat 10.45’te bir erkek şahıs tarafından çalınmıştı.

Olayın bilgisine gelmesi üzerine geniş çaplı arama başlatan polis ekipleri, kısa süre içerisinde söz konusu aracı Lefkoşa’nın Küçük Kaymalı bölgesinde bulmuştu.

Aracı çalarken güvenlik kameralarına yakalanan 19 yaşındaki A.K. isimli şahıs da polis tarafından kısa sürede bulunarak gözaltına alınmıştı.

Ayşe Arifoğlu, sabah saatlerinde Gönyeli’de çalınan ve öğle saatlerinde Lefkoşa’da bulunan aracını polisten teslim almıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan
Orhan - 8 ay Önce

Nedense arabayi çalan yada sizin söylediği gibi izinsiz alma gibi vs ismi yazılmadı arabayı götüren şahıs kim ve kimler

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108