Çaldığı arabayla kaza yaptı

banner37

Lefkoşa’da 29 Şubat 2020 tarihinde çaldığı araçla kaza yapan ve olay yerinden kaçtıktan sonra kazalı arabayı terk edip kayıplara karışan Ahmet Kılınç, önceki gün yakalandı

Çaldığı arabayla kaza yaptı
banner90
banner8

POLİS, 100’DEN FAZLA GÖRÜNTÜ İNCELEDİ… Polis, sürüş ehliyeti olmayan zanlının çaldığı araçla trafik kazasına neden olduğunu ve 1 kişinin yaralandığını belirtti. Olay yerinden kaçan zanlının aracı boş bir araziye terk ettiğini de kaydeden polis, 100’den fazla kamera görüntüsünün incelenerek zanlının tespit edildiğini ve yakalandığını söyledi.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 29 Şubat’ta çaldığı araçla trafik kazasına neden olan ve olay yerinden kaçarak çaldığı aracı boş bir araziye terk edip kayıplara karışan Ahmet Kılınç, bir hafta sonra yakalandı.


Zanlıyı bulabilmek için 100’den fazla kamera görüntüsünü inceleyen polis, sonunda Kılınç’ın eşkal ve kimliğini belirledi ve önceki gün tutukladı.


Kılınç, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.


Dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Lefkoşa Polis Müdürlüğü Trafik Tahkikat Şubesi’nde görevli polis memuru İnan Çoktan, mesele ile ilgili olguları aktardı.


Çoktan, zanlı Ahmet Kılınç’ın EE 429 plakalı salon aracı sirkat ettiğini ve araçla kaza yaptığını belirterek, kaza sonucunda ise olay yerinden kaçtığını kaydetti.


banner134
Zanlının 29 Şubat 2020 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Lefkoşa’da Hüseyin Kaptan Sokak boyunca EE 429 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiğini belirten Çoktan, bu sırada yolun sonunda bulunan Şht. M. Ahmet Ruso Caddesi’ndeki yol kavşağında durmadan dikkatsiz bir şekilde caddeye giriş yaptığını kaydetti.

  Çoktan, zanlının bu esnada cadde boyunca kuzey istikametinden güney istikametine doğru seyretmekte olan Lefkoşa’da sakin Ummahan Beyhan Saleh’in yönetimindeki PE 337 plakalı salon araca çarptığını, isim ve adres vermeden kaza mahallinden ayrıldığını ifade etti.

  Çarpmanın etkisiyle sağa doğru savrulan PE 337 plakalı aracın orta refüje çarptığını dile getiren Çoktan, bunun ardından ise kontrolsüz bir şekilde yolun soluna doğru savrulan aracın Dündar Şamil’e ait torna atölyesinin demir korkuluklarına da çarptığını açıkladı.


Çoktan, kaza sonucu PE 337 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Saydalhan Tutar’ın Etik Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisine müteakip taburcu edildiğini ifade ederek, kazada PE 337 plakalı aracın 50 bin TL, EE 429 plakalı aracın 5 bin TL, demir korkulukların 4 bin 500 TL tahmini hasara uğratıldığını, refüjde ise herhangi bir hasarın bulunmadığını açıkladı.


Çoktan, 29 Şubat tarihinden itibaren Trafik Tahkikat Birimi tarafından başlatılan soruşturma sonucunda EE 429 plakalı aracın Şht. Aygün Yusuf Sokak’ta yer alan boş arazi içerisinde terk edilmiş vaziyette bulunduğunu bildirdi.


Soruşturma kapsamında 100’den fazla kamera görüntülerinden zanlının tespit edildiğini dile getiren Çoktan, zanlının sürüş ehliyetinin, aracın da sigortasının bulunmadığını ifade etti.


Çoktan, zanlının gönüllü ifade verdiğine dikkat çekerek, ifadenin teyit ve tekzip edilmesi, başka kamera görüntülerinin incelenmesi ve tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda görüşülen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, soruşturmasının sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75