Çaldığı araç yıkama makinesini başkasına sattı

banner37

Lefkoşa’da bir inşaattan çamur yoğurma makinesi ve araç yıkama makinesi çalmakla suçlanan E.A., tutuklandı

Çaldığı araç yıkama  makinesini başkasına sattı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da yapımı devam eden bir inşaat alanı içerisinde bulunan çamur yoğurma makinesi ile araç yıkama makinesini çalmakla suçlanan E.A., tutuklandı.

Yapılan ileri soruşturmada, E.A’nın söz konusu inşaattan çalmış olduğu araç yıkama makinesini H.Y.’ye (E-40), 250 TL karşılığında satarak sahtekarlıkla para temin ettiği tespit edildi.

Mahkemeye çıkarılan zanlı hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubede görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Erdelhun, zanlı E. A.’nın sirkat suçundan methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Erdelhun, zanlının 7 -8 Ocak 2021 tarihleri ve 17.00-08.00 saatleri arasında Lefkoşa’da Zahra Sokak üzerinde bulunan ve B.G.’nin yapmakta olduğu inşaat içerisinden malzeme sirkat ettiğini belirterek, zanlının inşaatta açık vaziyette bulunan 1 adet çamur yoğurma makinesini, 1 adetBlach-Decker marka araç yıkama makinesini çaldığını kaydetti.

Zanlının 9 Ocak 2021 tarihinde Blach-Decker marka araç yıkama makinesini Cihangir’de H.Y.’ye 250 TL karşılığında sattığını dile getiren Erdelhun, 10 Ocak 2021 tarihinde yapılan şikâyet üzerine zanlının kamera görüntülerinden tespit edildiğini ve aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Erdelhun, yürütülen soruşturma kapsamında çalınan çamur yoğurma makinesinin zanlının tasarrufunda bulunarak emare olarak alındığına işaret ederek, Blach-Decker marka araç yıkama makinesinin ise H.Y. tarafından poliseteslim edilerek emare olarak zapt edildiğini belirtti.

Erdelhun, zanlının gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini söyleyerek, ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, alınması gereken başka ifadelerin ve aranmakta olan şahısların söz konusu olduğunu dile getirdi.

Erdelhun, zanlının serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz yönde etki edebileceğine dikkat çekerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak, “Kendim için yapmadım, küçük kızım için yaptım” şeklinde beyanda bulundu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına istenilen 3 günlük tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75