Çaldığı elektrik kablolarını, Güney Kıbrıs’ta sattı

banner37

Traktörün arkasına bağladığı henüz akım verilmemiş elektrik kablolarını direklerin üzerinden çekip kopararak çalmakla suçlanan Erkin Çetinkaya’nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

banner87
Çaldığı elektrik kablolarını, Güney Kıbrıs’ta sattı
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Kalecik’te, henüz akım verilmemiş elektrik kablolarının direklerin üzerinden koparılarak çalınması suçlamasıyla tutuklanan polis Erkin Çetinkaya dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlının tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

Polis, sirkat edilen 960 metre kablonun henüz bulunamadığını belirterek çalınan kabloların Güney Kıbrıs’a satıldığı yönünde bilgiye sahip olduklarını söyledi.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tutku Cantaş’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, polis memuru Hasan Özgüç yeminli şahadet vererek meselenin olgularını hatırlattı.

Zanlı Erkin Çetinkaya’nın ‘Sirkat’ ve ‘Kasti Hasar’ suçlarından methaldar olduğunu belirten Özgüç, 18 Eylül Çarşamba günü, saat 13.00’te, Kalecik Dolum Tesisleri ve AKSA Elektrik Santrali’nin arka kısmında, Alçiv isimli şirkete ait olan ve henüz elektrik akımı verilmemiş 11 bin voltluk 960 metre elektrik kablosunun traktörün arkasına bağlanarak, çekip koparıldığını ve sirkat edildiğini söyledi.

Kabloların koparılması sırasında elektrik direklerinden birinin de kırıldığını kaydeden Özgüç, bir görgü tanığının zanlıyı olay yerinin 600 metre uzağında, kabloları traktörle taşırken gördüğünü, zanlı ile görgü tanığının arasındaki mesafenin ise 50 metre olduğunu belirtti.

Zanlının taşırken düşürdüğü 170 santim uzunluğundaki kablonun da görgü tanığı tarafından polise gösterilerek emare alınmasını sağladığını belirten Özgüç, tutuklanan zanlının aleyhindeki suçlamaları kabul etmediğini ve polise yardımcı olmadığını vurguladı.

Özgüç, KKTC’de faaliyet gösteren hurdacıların, sirkat edilen kaplolarla ilgili soruşturmalar yapıldığını belirterek sirkat edilen ve aranan 960 metre kablonun henüz tespit edilmediğini ifade etti.

Polis, zanlının serbest kalması halinde aranan emarelere etki edebileceğini belirterek kabloların Güney Kıbrıs’a satıldığı yönünde ellerinde bilgi olduğunu kaydetti. Güney Kıbrıs’a izinli ve gayri yasal olarak hurda satışı yapan şahıslara da ulaşmaları gerektiğini belirten polis, şüphelendikleri şahıslar olduğunu bu nedenle sınır kapılarındaki giriş çıkış kamera kayıtlarını inceleyeceklerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108