Çaldığı kıyafetleri terziye verdi

banner37

Jumbo Bazaar isimli işyerinde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili tutuklanan Darlington Aplaba Alaku ve Josuha Azubuike’nin suçsuz olduğu anlaşıldı, Osamor Kennedy’nin tutukluluk süresi ise 4 gün uzatıldı

Çaldığı kıyafetleri terziye verdi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Jumbo Bazaar isimli işyerinde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili tutuklanan ve işyeri içerisinden muhtelif markalarda kıyafet, nakit para, elektrikli aletler ve bağış kutusundaki paraları sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan Osamor Kennedy’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

   Kennedy’nin çaldığı kıyafetleri terziye verdiği belirlendi.

   Osamor Kennedy’le birlikte polis tarafından tutuklanan Darlington Aplaba Alaku ve Joshua Azubuike ise suçsuz oldukları anlaşılarak, mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

   “Dükkan Açma, Sirkat ve Kasti Hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Osamor Kennedy, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.     

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 9 -10 Eylül tarihlerinde 02.15-06.15 saatleri arasında Özker Özgür Caddesi No-40 K/Kaymaklı Lefkoşa’da faaliyet gösteren Jumbo Bazaar isimli işyerine içerisine giren zanlı Kennedy’nin işyeri içerisinden muhtelif markalarda kıyafet, nakit para ve elektrikli aletleri sirkat ettiğine dikkat çekti.

“Bağış kutusundaki paraları da çaldı”

Polis memuru Serkan Sakallı, zanlının konu işyerinde yaklaşık üç aydır muhafaza edilen ve bırakıldığı günden itibaren içerisinden hiç para alınmadan birikilmesi için uğraşılan KKTC Engelliler Derneğine ait bağış kutusu açılarak içerisinden henüz rakamı tespit edilemeyen miktarda para sirkat ettiklerine vurgu yaptı.

   Sakallı, soruşturmalarda eşkâli kamera görüntülerinde belli olan zanlının Adli Şube Amirliğince oluşturulan bir polis ekibi tarafından 12 Eylül’de kalmakta oldukları ikametgahta tespit edildiğini kaydetti. 

“Kıyafetleri terziye verdi”

Sakallı, bu gelişme üzerine mahkemeden temin edilen arama emri ile zanlının huzurunda arandığını ve sirkat edilen bir takım eşyaların tespit edilerek emare olarak zapt edildiğini anlattı.

   Polis memuru Serkan Sakallı, bu olgular ışığında meselenin henüz yeni başladığını söyleyerek, nakit paralar yanında birçok eşyanın da arandığına işaret etti.

Sakallı, 14 Eylül’de zanlının gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde sirkat etmiş olduğu 4 kot, bir adet kumaş pantolon ve bir adet gömleğin boylarının kısaltılması için terziye verdiğini söylediğini, kıyafetlerin söz konusu terzide bulunarak emare alındığını belirtti.

   Polis memuru Sakallı, ayrıca zanlının aleyhinde Muhaceret Şubesi’nden yapılan soruşturmada zanlının 15 Kasım 2015 tarihinde KKTC’ye 90 gün vize ile giriş yaptığını ve 15 Şubat 2016 tarihinden itibaren KKTC’de ikamet izinsiz olarak kaldığının tespit edildiğini kaydetti.  

banner134
   Sakallı, alınacak ifadeler olduğuna vurgu yapıp, zanlının serbest kalması halinde hem kayıp emarelere hem de alınacak ifadelere etki edebileceğinden dört gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının dört gün tutuklu kalmasına emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75