Çaldığı motosikletin yemek taşıma kutusu Alayköy’de bulundu

banner37

Küçük Kaymaklı’da meydana gelen motosiklet hırsızlığı olayıyla ilgili tutuklanan Ç. D., teminatla serbest bırakıldı

Çaldığı motosikletin yemek taşıma  kutusu Alayköy’de bulundu
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili tutuklanan Ç. D., teminatla serbest bırakıldı.

   “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Ç.D., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ferhat Kahveci’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kahveci, 24.09.2020 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Küçük Kaymaklı’da Yusuf Güner’in kullanımında bulunan ve kontak anahtarı üzerinde park halinde bırakılan, Popeyes isimli işyerine ait Honda Fizy marka MH 898 plakalı motosikletin zanlı Ç. D. tarafından sirkat edildiğini belirtti.

   Polis memuru Ferhat Kahveci, motosiklete monte edilmiş olan Termoking marka yemek taşıma kutusu ile kızağını kasten kırıp söküldüğüne ayrıca, ön ve arka plakalarının söküldüğüne, yine arka farını muhtemelen sert bir cisimle kırılıp, hasara uğratıldığına vurgu yaptı.

   Motosikletin koltuğundaki 350 TL değerindeki helmetin de sirkat edildiğini söyleyen Kahveci, zanlının 25.09.2020 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek, tutuklandığını kaydetti.

Kahveci, motosikletin yemek taşıma kutusunun Alayköy’de, helmetin ise bir işyerinin yakınında zanlının gösterimiyle bulunarak, emare alındığını belirtti.

   Zanlının Sirkat ve Kasti hasar suçlarından sabıkası olduğuna vurgu yapan Kahveci, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75