Çaldığı telefonla karakola gitti

banner37

Eylül ayı içerisinde bir berber salonunda Erhan Özoğlu’na ait cep telefonunu çalan Tevfik Özer, telefonu kullanınca yakayı ele verdi

banner87
Çaldığı telefonla karakola gitti
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’daki bir berber salonunda eylül ayı içerisinde Erhan Özoğlu’na ait cep telefonunu çalan Tevfik Özer, çaldığı telefonu kullanmaya başlayınca yaklaşık bir buçuk ay sonra yakayı ele verdi.

Polisin ifade için çağırdığı karakola da çalıntı cep telefonuyla giden Özer, “Sirkat” suçlamasıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

    Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlı Tevfik Özer’in 15 Eylül’de 17.00-18.00 saatleri arasında Mehmet Irmak isimli berber salonu içerisinde Erhan Özoğlu’na ait siyah renk kılıf içerisinde bulunan Samsung J8 marka siyah renk olan bin 450 TL değerindeki cep telefonunu sirkat ettiğine vurgu yaptı.

   Ergüleç, şikayetçi Erhan Özoğlu’nun polise giderek konu ile ilgili şikayette bulunmasıyla soruşturma başlatıldığını kaydetti.

   Ergüleç, 30 Ekim’de telefon dökümlerinin polisin eline ulaşması üzerine soruşturmanın genişletildiğini ve sirkat edilen cep telefonunu zanlının kullandığının tespit edildiğini belirtti.

Çaldığı telefonla karakola gitti

   Polis memuru Hüseyin Ergüleç, aynı gün zanlının şubeye celp edildiğini, sirkat cep telefonunun tasarrufunda bulunduğunu ve Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin derdest emri ışığında tutuklandığını kaydetti.

   Zanlının dün sabah saatlerinde gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyleyen Ergüleç, çalışma izinli olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 2 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75