banner6

Çaldığı telefonları yakarken büyük bir yangına neden oldu

banner37

Alayköy’de camını taşla kırdığı arabadan çaldığı cep telefonlarını açamayınca yaktığı belirlenen B.P., yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Çaldığı telefonları yakarken büyük bir yangına neden oldu
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Alayköy’de camını taşla kırdığı araçtan üç cep telefonu, iki cüzdan, bir çanta ve 310 TL nakit parayı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı B.P.’nin cep telefonlarını açamayınca yaktığı ve bölgede büyük bir yangına neden olduğu belirlendi. Hakkındaki polis soruşturması tamamlanan B.P., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Toykan Gülerler’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gülerler, zanlı B.P.’nin Alayköy’de meydana gelen “Kasti hasar”, “Sirkat” ve “İzinsiz ateş yakmak” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Toykan Gülerler, 26 Eylül 2021 tarihinde 15.20 ile 16.00 saatleri arasında Alayköy’de Atatürk Caddesi üzerinde park halinde bulunan MS 934 plakalı aracın camının taş ile kasten kırılıp, Furkan Bekiroğlu’na ait iki adet I-phone cep telefonu, cüzdan ve cüzdanın içindeki kimlik kartları ile 270 TL nakit paranın, yine aynı araçtan Türkan Ulaş’a ait cep telefonu ile çantası ve cüzdanı içindeki 50 TL’nin sirkat edildiğine vurgu yaptı.

Meselede zanlı olarak görülerek tutuklanan B.P.’nin tasarrufunda Türkan Ulaş’a ait cep telefonunun bulunduğunu söyleyen Gülerler, zanlının gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ayrıca aranan cep telefonlarını yaktığını ve bölgede itfaiyenin müdahale ettiği büyük bir yangına neden olduğunu mahkemeye aktardı.

banner134

Zanlının aleyhine başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirten Gülerler, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104