Çaldıkları bisikletleri satıyorlardı

banner37

Gönyeli’de üç farklı evin avlusundan bisiklet çalarken kameralara yakalanan iki çocuk teminatla serbest bırakıldı

Çaldıkları bisikletleri satıyorlardı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’de Emre Serdar’ın evinin bahçesindeki bisikleti çalarken evin güvenlik kamerasına takılan Güzelyurtlu iki çocuğun aynı bölgeden iki bisiklet daha çaldığı ortaya çıktı.

   Çocukların çaldığı iki bisikleti sattıklarını belirleyen polis, bisikletleri bularak geri aldı.

   “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan İ.T. (18) ve S.K. (16) isimli iki çocuk dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Özgür Sunalp’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sunalp, 19 Mayıs’ta saat 14.00 raddelerinde Lefkoşa’da Gönyeli bölgesinde bulunan Kurudere Sokak’taki bir ikametgahın bahçe demir kapısının üzeriden atlayan zanlıların, müşteki Emre Serdar’ın mülküne tecavüz ettikten sonra yine müştekiye ait bin 500 TL değerinde Trek marka 4300 model bisikleti sirkat ettiklerine vurgu yaptı.

   Aynı gün zanlıların Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandıklarını belirten Sunalp, zanlıların 7 günlük tutukluluk süresince 12 ifade temin edildiğini, iki zanlıdan da üç ifade alındığını kaydetti.

   Zanlıların 13 Mayıs 2020 tarihinde Gönyeli bölgesinde sakin Mesut Suat Uğurelli’ye ait evin avlusuna izinsiz girip, mülküne tecavüz ederek, bin TL değerindeki Bianci marka bisikleti sirkat ettiklerinin tespit edildiğine vurgu yapan Sunalp, zanlıların aynı gün Gönyeli’de sakin Abdullah Akbaş’a ait evin avlusuna izinsiz girip, mülküne tecavüz ederek, bin 500 TL değerindeki Giant marka bisikleti sirkat ettiklerinin de belirlendiğini söyledi.

   Polis memuru Özgür Sunalp, zanlıların bisikletlerin ikisini iki farklı şahsa kendilerinin olduğunu söyleyerek toplam 2 bin TL’ye sattıklarının tespit edildiğini ve bisikletlerin emare alındığını kaydetti.

   Zanlıların sirkat ettiği Trek marka 4300 model bisikletin ise zanlıların tasarrufunda bulunarak emare olarak zapt edildiğini dile getiren Sunalp, zanlı İ.T.’nin mesele ile ilgili gönüllü ifade verdiğini ve suçunu itiraf ettiğini belirtti.

   Polis memuru Özgür Sunalp, mesele ile ilgili soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlıların yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadet ve olguları değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 4’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, KKTC vatandaşı ikişer kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşullarıyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75