Çaldıkları çekleri yaktılar

banner37

İtimat Otobüs İşletmeleri’ne ait ofiste meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak tutuklanan zanlıların aradıklarını bulamayınca işlerine yaramayacak olan çekleri yakarak yok etmeye çalıştıkları öğrenildi.

Çaldıkları çekleri yaktılar
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Lefkoşa’nın Çağlayan Bölgesi’nde faaliyet gösteren İtimat Otobüs İşletmeleri’ne ait ofiste meydana gelen hırsızlık olayının zanlıları tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Tutuklanan zanlıların aradıklarını bulamayınca işlerine yaramayacak olan çekleri yakarak yok etmeye çalıştıkları öğrenildi.

29-30 Ekim 2017 tarihleri arasında meydana gelen olayla ilgili tutuklanan Süleyman Yılkar ve Alisher Eymirov isimli zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde 3 gün süreyle tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, polis memuru Aygün Karagil’i tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlıların “dükkan açma”, “kasti kasar” ve “sirkat” suçlamalarından methaldar olduklarını kaydeden Karagil, İtimat Otobüs İşletmeleri’ne ait ofisin elektrik panosundaki sigortayı sökerek elektrikleri kesen Süleyman Yılkar ve Alisher Eymirov’un iş yerinin kapısını sert bir cisimle açıp içeriye girerek ofis içerisinde muhafaza edilen Mağusa’da faaliyet gösteren 6 bankaya ait 7 torba içerisindeki toplamda 492 adet çeşitli meblağ ve çeşitli bankalara ait takas çeklerini alarak kaçtıklarını ifade etti.

Zanlı Süleyman Yılkar’ın Dikmen’de bir mandırada tespit edilerek tutuklandığını belirten polis memuru Karagil, Süleyman Yılkar’ın söz konusu çalınan çekleri Alisher Eymirov ile birlikte yaktığına yönelik itirafta bulunduğunu açıkladı.

3 gün tutuklu kalacaklar

Meseleyle ilgili tahkikatın devam ettiğini belirten polis memuru Karagil, halen kayıp çeklerin ve sirkat edilen elektrik sigortasının bulunamadığını belirterek zanlıların polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın selameti açısından zanlıların 3 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2017, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75