banner6

Çaldıkları eşyaları hurdacıya sattılar

banner37

Güzelyurt’ta Su İşleri Dairesi’ne ait bir araziden 5 bin TL değerinde eşya sirkat ettiği için tutuklanan 5 kişi teminatla serbest bırakıldı

Çaldıkları eşyaları  hurdacıya sattılar
banner150 banner150 banner151

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta Su İşleri Dairesi’ne ait ambar olarak kullanılan bir araziden 5 bin TL değerinde eşya sirkat eden 5 kişi tutuklandı.

Polis, zanlıların söz konusu arazide bulunan demir su tribünü parçaları ile tekerlek jantlarını kendi araçlarına yükledikten sonra bölgedeki bir hurdacıya sattıklarını söyledi.

“Sirkat”, “Sahtekarlıkla para temini” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar İ.K., A.G., H.T.S., B.T. ve A.Y.G., dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak teminatla serbest bırakıldı.

Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Karanfiloğlu olayla ilgili olguları aktardı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karanfiloğlu, zanlıların 29 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında Güzelyurt Su İşleri Dairesi’ne ait terminal alanının arkasında ambar olarak kullanılan arazi içerisinde 5 bin TL değerindeki muhtelif eşyaları sirkat ettiğini söyledi.

Karanfiloğlu, zanlıların söz konusu arazide muhtelif miktarda bulanan demir su tribünü parçaları ile tekerlek jantlarını kendi araçlarına yüklediklerini belirtti.

Karanfiloğlu, zanlıların daha sonra sirkat ettiği eşyaları bölgede faaliyet gösteren bir hurdacıya satarak sahtekârlıkla para temin ettiğini aktardı.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını belirten Karanfiloğlu, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Şevket Gazi ise zanlıların tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına, hafta bir gün en yakın polis merkezinde ispat-ı vücutta bulunmasına ve 5’er bin TL’lik de nakdi teminat yatırması karşılığında davaları görülünceye değin tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 10:00
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110