Çaldıkları telefonları satıyorlardı

banner37

Eğlence mekanında Mesut Ayağ’a ait kredi kartı ile cep telefonunun çalınması olayını soruşturan polis, 3 kişiyi daha tutukladı, tutuklu sayısı 5’e yükseldi

banner87
Çaldıkları telefonları satıyorlardı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemizde öğrenim gören ve bir eğlence mekanındaki müşterinin cep telefonunun çalınmasıyla ilgili tutuklanan zanlılar Mohamed Ali Ahmed Alhadırı ve Iasemin Ozdzhanoğlu’nun üç suç ortağı daha tutuklandı.

   “Sirkat” ve “Sahtekarlıkla kredi temini” suçlamalarıyla tutuklanan Mohamed Ali Ahmed Alhadırı, Iasemin Ozdzhanoğlu ve suç ortakları oldukları iddia edilen Mohamed Rıza Elmagour, Mustafa Sevimer ile Maryna Vahschenco dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve tümü hakkında 6 günlük tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 25.07.2020 tarihinde saat 18.50 raddelerinde Lefkoşa’ da, Şht. Ahmet Ruso Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Han Market isimli işletmeye giden zanlı Mohamed Ali Ahmed Alhadırı’nın kullanımında bulunan cep telefonuna İskele’de sakin Mesut Ayağ’ın adına olan numarası meçhul Capital Bankası prime nakit kartını şifre kullanmadan 2 GB internet paketini sahtekarlıkla kredi temin etmek için konu marketin sorumlusu Hasan Han’a vererek karşılığında 55 TL parayı kart içerisinden çekip sirkat ettiğine vurgu yaptı.

   Sevinç, zanlı Mohamed Ali Ahmed Alhadırı’nın telefonuna kontör yüklemek istediği gerekçesiyle konu marketin işletmecisi Hasan Han’a yanaşıp, arkasında bulunan sigara standının üst rafından 1 adet Marlboro kırmızı sigara alıp, gizlice giymiş olduğu siyah renk markası meçhul şortun sağ cebine koyup marketin dışına çıkarak sirkat ettiğini belirtti.

   Polis memuru Kazım Sevinç, aynı gün saat 23.45 raddelerinde yürütülen soruşturmada zanlı Mohamed Ali Ahmed Alhadırı’nın sirkat ettiği konu kredi kartı ile ilgili olarak kız arkadaşı olan zanlı Iasemin Ozdzhanoğlu’nun sirkat edildiğini bildiği kredi kartını almak için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gelerek görevli polislerden kartı istediğini kaydetti.

   Sevinç, bunun üzerine zanlı Ozdzhanoğlu’nun Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklanarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü hücrelerine yerleştirildiğini mahkemeye aktardı.

   Sevinç, yürütülen soruşturmada zanlılar Mohamed Rıza Elmagour, Mustafa Sevimer ve Maryna Vahschenco’nun, Mesut Ayağ’a ait Redme Note 8 marka cep telefonunu Lefkoşa’da tespit edilemeyen bir telefoncuya sattıklarının tespit edildiğini kaydetti.

   Sevinç, zanlı Mohamed Rıza Elmagour’un Fatimah S.J Shakarahı’ye ait  I-Phone 11 Pro marka cep telefonunu, borcuna karşılık Ömer Alkaya’ya verdiğinin tespit edildiğini anlattı.

   Sevinç, ayrıca zanlı Mohamed Rıza Elmagour ve Maryna Vahschenco’nun sözlü beyanları ile zanlı Iasemin Ozdzhanoğlu’nun sirkat etmiş olduğu markası meçhul bir cep telefonunun daha arandığına vurgu yaptı.

   Tahkikatın devam ettiğini ve alınması gereken ifadeler, aranan iki telefon olduğunu belirten Sevinç, 5 zanlının da 6 gün tutuklu kalmasını talep etti.  

   Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75