Çaldıklarını cebine koyup gidiyordu

banner37

Gazimağusa’daki bir iş yerinden et ürünleri çalmayı alışkanlık edinen Aydan Bilgiç, dün yine aynı suçu işlerken görevlilere yakalandı

Çaldıklarını cebine koyup gidiyordu
banner8

   Gazimağusa’da bir işletmenin et reyonundan et ürünleri çalmayı alışkanlık haline getiren ve incelenen kamera görüntüleri sayesinde eşkali belirlenen Aydan Bilgiç, dün yine aynı işyerinden et ürünü çalarken görevlilerce suçüstü yakalandı.

   Hakkında daha önceden şikayet olan ve dün yakalandıktan sonra polise teslim edilen Bilgiç, mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

   Polis, zanlının et ürünlerinin yanı sıra çikolata gibi ürünler de çaldığını belirttikten sonra, söz konusu işletmede başka gıda ürünlerinin de eksik olduğunu ve geriye dönük kamera görüntülerinin incelemeye alındığını söyledi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında savcı Hasan Boşnak, polis memuru Şükrü Hafız’ı tanık olarak dinletti.

   Polis memuru Hafız, yemin altında verdiği şahadette, zanlının 19.06.20 tarihinde Gazimağusa’da müşteri olarak girdiği bir işyerinin et reyonundan 550 gr dana kıyma, 1 paket beşli hamburger ve miktarı tespit edilemeyen çikolata alıp cebine sakladıktan sonra kasiyere ibraz etmeden işyerinden ayrıldığı konusunda 22.06.20 tarihinde polise şikâyette bulunulduğunu belirtti.

   Şikayet üzerine başlatılan tahkikatın devam etmekte olduğu bir esnada zanlının dün yeniden aynı iş yerine girdiği, et reyonundan bir paket dana bonfile ve bir paket köfte sirkat edip cebine sakladıktan sonra kasiyere ödeme yapmadan işyerinden ayrılırken görevliler tarafından yakalandığını belirten Hafız, zanlının üst ve aracında yapılan aramada işyerinden sirkat ettiği eşyaların bulunarak emare alındığını, zanlının da tutuklandığını söyledi.

   Bir haftalık süre içerisinde işyerinde eksik et ürünü yanında başka mamullerin de olduğu bilgisi nedeniyle geçmişe dönük olarak inceleme yapılmaya başlandığını söyleyen polis memuru Hafız, zanlının polise gönüllü ifade vermediğini ancak 19 ve 23.06.20 tarihlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarını kabul ettiği yönünde sözlü beyanda bulunduğuna dikkat çekti.

   Aranan başka emareler yanında alınması gereken ifadeler ve halen incelenmekte olan kamera görüntülerine vurgu yapan polis memuru Hafız, tahkikatını salimen yürütebilmek maksadıyla zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri verilmesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75