banner6

Çaldıklarını içemeden yakalandı

banner37

Alsancak’ta dün sabaha karşı bir marketten 7 adet bir litrelik bira çalan Rus uyruklu Anatoli Khondzinsky, yaklaşık bir saat sonra polis tarafından tutuklandı.

Çaldıklarını içemeden yakalandı
banner151 banner143

Elmas TOKAY

KKTC’ye turist olarak gelen ve Lapta’da kalan 26 yaşındaki Rus uyruklu Anatoli Khondzinsky, dün sabah saat 00.30 sıralarında, Alsancak’ta Karaoğlanoğlu Caddesi’nde faaliyet gösteren bir markete pencereden girerek 7 adet bira çaldı. Olayın fark edilmesi üzerine, yapılan şikâyetin ardından harekete geçen Lapta polisi, Khondzinsky’yi 01.30 sıralarında tespit ederek tutuklandı. Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Khondzinsky hakkında 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli Polis Çavuşu Tufan Yoncacı, meseleyle ilgili şahadet verdi.

Yoncacı, zanlı Anatoli Khondzinsky’nin “dükkân açma” ve “sirkat” suçlarından methaldar oluğunu kaydetti. Meselenin yeni olduğunu belirten Yoncacı, alınması gereken ifadeler olduğuna değinerek, zanlının tahkikat amaçlı 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Sunulan şahadeti dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının ilk nazarda konu suçlarla bağlantısı olduğunu dair yeterli şahadet olduğuna dikkat çekerek, bu aşamada zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 11:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104