Çalınan 2 altın bilezik kayıp

banner37

“İkametgahtan hırsızlık” suçlamasıyla tutuklanan Salih Fansa, yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı

Çalınan 2 altın bilezik kayıp
banner99

Girne’de 7 Kasım’da meydana gelen ikametgâhtan hırsızlık meselesiyle ilgili tutuklanan zanlı Salih Fansa, dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.
   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Fezile Kesat, olayla ilgili bulguları aktardı. Kesat, 7 Kasım 2020 tarihinde 17.30 ile 19.00 saatleri arasında Girne adresinde müşteki Aykut Fansa'ya ait ikametgahın, yatak odasında muhafaza edilen yaklaşık 10 bin TL değerindeki 2 adet 24 ayar altın bileziğin sirkat edildiğini belirtti. Kesat, müştekinin Türkiye'den ülkeye geldiğini ve karantina sürecinin ardından 6 Kasım 2020 tarihinde akşam saatlerinde evine döndüğünü Türkiye'den getirdiği yaklaşık 10,000 TL değerindeki 2 adet 24 ayar burma örgülü altın bileziğini odasında bulunan komodin üzerinde muhafazaya aldığı beyanında bulunduğunu söyledi.

banner134
   Polis memuru Kesat, müştekinin beyanında ayrıca olay günü temizlik yaptığı bir sırada ikametgâhına akrabası olan Salih Fansa'nın gelerek kendisine yardım ettiğini, temizlik sırasında bir ara Salih Fansa'nın yanından ayrılıp kendisine temizlik malzemesi getirdiğini ve bir süre sonra da evinden ayrıldığını beyan etiğini kaydetti. Polis, müştekinin aynı gün saat 19.00 sıralarında komodin üzerinde muhafaza ettiği altınlarının yerinde olmadığını fark edip, polise şikayete geldiğini aktardı.

   Polis, aynı gün Salih Fansa’nın adli şubeye celp edildiğini ve kendisinden yapılan soruşturmada olay günü Aykut Fansa'yı ziyaret etmek için evine gittiğini, temizlikte kısa süre kendisine yardımcı olduğunu ardından evden ayrıldığını beyan ettiğini söyledi. Mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında zanlı Salih Fansa’nın ikametgahının arandığını ancak kanunsuz hiçbir şey bulunmadığını kaydeden polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, 3 gün daha tutukluluk talep etti.
   Mahkeme talebi kabul etti. (KAMALI HABER)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75