Çalınan eşyalar valizden çıktı

banner37

Alışverişe gittikleri markette bir başka müşterinin unuttuğu cep telefonu ve kimlik kartını çalan iki genç, güvenlik kameraları sayesinde yakalandı

banner87
Çalınan eşyalar valizden çıktı
banner90
banner99

   Girne’de, alışverişe gittikleri markette başka bir müşterinin unuttuğu cep telefonu ve kimlik kartını alan Boris Mbarika Foncham ile Michackal Abgor isimli iki genç ‘bularak sirkat’ suçundan tutuklandı.

   Çalınan cep telefonu ve kimlik kartı tasarruflarında bulunan üniversite öğrencisi zanlılar, aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru, Girne’de Evliya Çelebi Sokak üzerinde faaliyet gösteren Kaşgar Market’e müşteri olarak giden Boris Mbarika Foncham ile Michackal Abgor’un markette unutulan N. K.’ye ait bin TL değerindeki Samsung marka cep telefonu ve N. K.’ye ait kimlik kartını çaldıklarını söyledi.

   İncelenen kamera görüntüleri sayesinde Boris Mbarika Foncham’ın tespit edilerek, şubeye celp edildiğini söyleyen polis, Foncham’ın ifadesinde telefon ile kimlik kartını Michackal Abgor’a verdiğini söylediğini aktardı.

   Polis, Michackal Abgor’un Girne’de kaldığı yurt odasında arama yapıldığını, telefon ile kimlik kartının zanlının valizinde bulunduğunu belirtti.

   Zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, her ikisinin de ülkede öğrenci olarak bulunduklarını kaydeden polis, teminat talep etti.

   Mahkeme, zanlıların 5’er bin TL nakdi teminat yatırması ve her ikisinin de 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75