banner6

Çalınan et miktarı 30 kilo

banner37

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin kasap bölümünden son 3 ayda et çalarak başka kasaba satmakla suçlanan iki çalışan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

Çalınan et miktarı 30 kilo
banner99

Meyil AVCAN

Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin kasap bölümünde çalışan ve son üç aylık dönemde marketten et çalarak başka kasaba satmakla suçlanan O. V. ve M. B.’nin aleyhinde yürütülen polis soruşturması tamamlandı ve iki zanlı aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan ve olayın tahkikat memuru olan Hüseyin Tosun, tanık olarak dinlendi.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren Tosun, zanlıların “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Polis, tahkikatın tamamlandığını açıkladı

Polis memuru Tosun, 2019 yılı Haziran, Temmuz, Ağustos ayları içerisinde; Çatalköy’de faaliyet gösteren bir marketin kasap bölümünde kasap olarak çalışan zanlı O. V.’nin ve şoför olan zanlı M. B.’nin tartılmamış etleri depodan sirkat ederek, başka markette kasap olarak çalışan zanlı C. A.’ya sattıklarını ifade etti.

Market sahibi olan müştekinin polise giderek şikâyette bulunduğunu söyleyen Tosun, kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda, 26 Temmuz ve 12 Ağustos tarihleri arasında zanlıların tartılmış etler dışında, tartılmamış etleri de depodan çıkardıklarının tespit edildiğini kaydetti.

Tosun, sirkat edilen et miktarının 30 kilo olduğunu aktararak, zanlılar aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirtti ve bu aşamada, zanlıların davalarında hazır bulunmaları açısından mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlılar aleyhinde yürütülen tahkikatın tamamlandığına bulgu yaparak, zanlıların ülke haricine çıkmaktan men edilmelerine, seyahat belgelerini polise teslim etmelerine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmalarına ve KKTC vatandaşı muteber 2’şer kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşuluyla serbest kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88