banner6

Çalınan malzemeler bulundu

banner37

Lefkoşa’da Zahra Sokak’taki bir inşaattan çamur yoğurma ve araç yıkama makinesini çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı E.A., teminatla serbest kaldı

Çalınan malzemeler bulundu
banner99

Ahmet UÇAR

SORUŞTURMA TAMAMLANDI… Zanlı E.A.’yı teminat talebiyle dün mahkemeye çıkaran polis, inşaattan çalınan çamur yoğurma makinesinin zanlının tasarrufundan bulunduğunu, zanlı tarafından 250 TL karşılığında satılan araç yıkama makinesinin de satın alan H.Y., tarafından polise teslim edildiğini belirtti.

Lefkoşa’da Zahra Sokak’taki bir inşaattan çamur yoğurma ve araç yıkama makinesini çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı E.A., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Polis, mahkemede verdiği şahadette inşaattan çalınan tüm emarelerin bulunduğunu belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Erdelhun, zanlı E.A.’nın sirkat suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Erdelhun, zanlının 7 - 8 Ocak 2021 tarihleri ve 17.00-08.00 saatleri arasında Lefkoşa’da Zahra Sokak üzerinde bulunan ve B.G.’nin yapmakta olduğu inşaat içerisinden malzeme sirkat ettiğini belirterek, zanlının inşaatta açık vaziyette bulunan 1 adet çamur yoğurma makinesini, 1 adet Blach-Decker marka araç yıkama makinesini çaldığını kaydetti.

Zanlının 9 Ocak 2021 tarihinde Blach-Decker marka araç yıkama makinesini Cihangir’de H.Y.’ye 250 TL karşılığında sattığını dile getiren Erdelhun, 10 Ocak 2021 tarihinde yapılan şikâyet üzerine zanlının kamera görüntülerinden tespit edildiğini ve aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Yürütülen soruşturma kapsamında çalınan çamur yoğurma makinesinin zanlının tasarrufunda bulunarak emare alındığına işaret eden Erdelhun, Blach-Decker marka araç yıkama makinesinin ise H.Y., tarafından polise teslim edildiğini belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini söyleyen Erdelhun, sirkat edilen tüm emarelerin bulunduğunu ve soruşturmanın tamamlandığını kaydederek, teminat talebinde bulundu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkmaktan men edilmesi, haftada bir en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 100 bin TL tutarında kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104