Çalınan malzemeler henüz bulunamadı

banner37

İskele’de sakin Erdal Eryener, bir inşaat alanına izinsiz girip, toplam 875 TL değerindeki elektrik kablosu ve sıva torbalarını çaldığı gerekçesiyle tutuklandı

Çalınan malzemeler henüz bulunamadı
banner90
banner99

Ayşe BULUT

   İskele’de sakin zanlı Erdal Eryener, bir inşaat alanına izinsiz girip, toplam 875 TL değerindeki elektrik kablosu ve sıva torbalarını çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

   “Sirkat” ve “mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün sabah İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Özlemler, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Murat Ergün’ü tanık olarak dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergün, zanlı Erdal Eryener’in, 16 Ağustos 2020 tarihinde, saat 19.40 sıralarında, İskele’de Onur Kamping bölgesindeki bir inşaat alanından toplam 800 TL değerindeki iki adet elektrik kablosu ile 75 TL değerinde 3 adet sıva torbasını, kullanımındaki araca koyup sirkat etmekten methaldar olduğunu belirtti.

banner134
   Polis memuru Murat Ergün, aynı gün zanlının aleyhinde temin edilen derdest emri gereği 19 Ağustos 2020 tarihinde Gazimağusa’da tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

   Ergün, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde işlemiş olduğu suçları itiraf ettiğini ancak olay anında kullanımında bulunan araçta ve ikametgahında yapılan aramada, sirkat edilen malların tespit edilemediğini kaydetti.

   Ergün, zanlının olay mahallinden ayrılırken etrafta bulunan kişiler tarafından görülmesi üzerine panikleyerek malzemeleri yol kenarına attığına dair beyanda bulunduğunu ancak yol kenarında arama yapılmasına rağmen  malzemelerin bulanamadığını mahkemeye aktardı.
   Aranan emareler ile zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit tekzibinin yapılacağını belirten Ergün,  tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı, diyaliz hastası olduğunu belirtti.

   İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Tutku Candaş, aranan emarelerin henüz bulunmadığına vurgu yapıp, serbest kalması halinde tahkikata olumsuz etki edebileceğinden, zanlının, bir gün poliste tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.  
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75