Çalınan paralar halen bulunamadı

banner37

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde A.B.’ye ait ikametgaha girerek 7 bin dolar ve 8 bin TL nakit parayı çalmakla suçlanan zanlı Y.A., 6 gün daha tutuklu kalacak

Çalınan paralar halen bulunamadı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde A.B.’ye ait ikametgaha izinsiz girerek yatak odasındaki komodin çekmecesinin içindeki 7 bin dolar ve 8 bin TL nakit parayı çalmakla suçlanan zanlı Y.A., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve devam eden soruşturma kapsamında tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Gencer, zanlı Y.A.’nın “Sirkat” ve “Ev açma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gencer, zanlının 6 Ocak 2021’de ve 07.30-19.30 saatleri arasında Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde bulunan A.B.’nin ikametgahına kilitli olmayan balkon kapısından izinsiz girdiğini belirterek, yatak odasında bulunan komodin çekmecesinin içindeki 7 bin dolar ve 8 bin TL nakit parayı alıp yine balkon kapısından kaçtığını kaydetti.

banner134
Yürütülen soruşturma kapsamında bölgedeki kamera görüntülerinin incelendiğini ve zanlının aynı gün ikametgaha doğru ilerlediğinin tespit edildiğini dile getiren Gencer, zanlının evinde de 9 Ocak tarihinde arama yapıldığını ifade etti.

Gencer, yapılan arama sonucunda kamera görüntülerinde tespit edilen şahsın giymekte olduğu sarı ayakkabılar ve takmakta olduğu kırmızı-siyah şapkanın ikametgâh içerisinde bulunarak emare olarak alındığını vurguladı.

İkametgaha giriş yapılan balkon korkulukları üzerinde tespit edilen ayak izlerinin emare olarak alındığına işaret eden Gencer, bu izlerle emare olarak alınan sarı renk ayakkabı izlerinin birbirini tuttuğunu bildirdi.

Gencer, zanlın 10 Ocak tarihinde mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve 3 gün tutukluluk emri aldığını anımsatarak, sirkat edilen paraların ise henüz bulunamadığını, aranmakta olan emarelerin ve şahısların söz konusu olduğunu anlattı.

Zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya olumsuz etki edebileceği üzerinde duran Gencer, zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Banu Soyer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75