Çalınan paralar halen kayıp

banner37

Girne’de önceki gün meydana gelen çekiçli soygunla ilgili yakalanan biri kadın üç zanlı dün mahkemeye çıkarılırken, ismi belirlenen bir zanlının ise aynı gün ülkeden ayrıldığı açıklandı

banner87
Çalınan paralar halen kayıp
banner90
banner99

Ahmet VAMIK
 

Girne’de önceki gün güpegündüz yol keserek gerçekleştirilen soygunla ilgili tutuklanan biri kadın üç zanlı dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Meselenin soruşturmasını üstelenen polis çavuşu Metin Düzener, soygun sırasında kullanılan çekicin olay yerinde bırakıldığını ancak tabanca ile çalınan paraların halen bulunamadığını, ismi belirlenen bir diğer zanlının ise aynı gün öğleden sonra ülkeden ayrıldığının tespit edildiğini açıkladı.

Önceki gün sabah saat 10.00 sıralarında gerçekleşen olayın ardından aynı gün akşam saatlerinde tutuklanan Serkan Bilir, Ahmet Sarıkılıç ve Sevgi Ünver isimli üç zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılarak aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

“Olayda kullanılan araç Serkan Bilir’e ait”
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Metin Düzener’i tanık olarak dinletti.
   Zanlılar Serkan Bilir, Ahmet Sarıkılıç ve Sevgi Ünver’in 24 Eylül günü Girne’de meydana gelen “Soygun”, “Kasti Hasar”, “Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu”, “Ciddi Darp” ve “Tecavüz-i Alet Taşıma” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis çavuşu Metin Düzener, olayın ardından başlatılan geniş çaplı soruşturma neticesinde zanlıların ele geçirildiğini ifade etti.
   Düzener, önceki gün sabah saat 10.00 sıralarında kimliği meçhul yüzleri maskeli 3 erkek şahsın Bektaş Gıda şirketine ait tahsilât aracının önünü kestiklerini ve önce tasarruflarında bulundurdukları çekiç ile aracın camını kırdıklarını, ardındansa şirkette tahsildar olarak çalışan araç sürücüsü Mehmet Ali Güngörmüş’ün başına çekiç ile vurduklarını kaydederken, ambulans ile hastaneye kaldırılan ve başına 5 dikiş atılan Güngörmüş’ün sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.
   Araçta, içerisinde 198 bin 135 TL, 200 sterlin, 402 dolar, 195 Euro nakit para ile 5 bin 855 TL meblağlı çekin bulunduğu çantayı alarak kaçan zanlıların, soygun olayında kullandıkları JA 177 plakalı aracın Zeytinlik köyü mezarlığının arka kısmında terk edilmiş vaziyette bulunduğunu dile getiren polis çavuşu Metin Düzener, söz konusu aracın zanlı Serkan Bilir tarafından kısa süre önce satın alındığının tespit edildiğini açıkladı.
 

“Zanlılardan birisi yurtdışına kaçtı”

Zanlı Serkan Bilir’in tasarrufunda bulunan kiralık aracın, GPS sinyalleri takibinde, terk edilmiş halde ele geçirilen JA 177 plakalı aracın olduğu noktada tespit edildiğine dikkat çeken polis çavuşu Düzener, meseleyle bağlantısı bulunan ve ismi açıklanmayan bir şahsınsa önceki gün saat 15.00 sıralarında Ercan Havalimanı üzerinden ülkemizden ayrıldığını belirterek, söz konusu şahsın zanlılar Ahmet Sarıkılıç ve Sevgi Ünver tarafından Ercan Havalimanı’na bırakıldığını dile getirdi.
JA 177 plakalı aracın içinin görünmemesi için zanlıların arabanın arka ve yan arka camlarını çamurla kapladıklarını, ön camlarına ise koyu siyah film kapladıklarını belirten polis çavuşu Metin Düzener, olayda kullanılan çekicin olay yerinde bırakıldığını da söyledi.

“Tabanca aranıyor”
Çalınan yüklü miktarda paranın kayıp olduğunu, meseleyle ilgili halen aranmakta olan bir adet tabanca, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirten Düzener, serbest kalmaları halinde yürütülen kapsamlı soruşturmaya etki etme olasılıkları yüksek olan zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.
   Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlıların 3’er gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75