Çalınan tüm eşyalar evinde bulundu

banner37

Bir evde temizlik görevlisi olan zanlı Handan Sayıner, anahtarla açtığı kasadan ziynet eşyaları, kol saati ve tansiyon aletini çaldığı gerekçesiyle tutuklandı

banner87
Çalınan tüm eşyalar evinde bulundu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir evde temizlik görevlisi olan zanlı Handan Sayıner, evin kasasını anahtarla açıp, ziynet eşyaları, kol saati ve tansiyon aletini çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

Polis, tüm emareleri zanlının evinde buldu.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Handan Sayıner, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Zübeyde Sennaroğlu’nu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sennaroğlu, 1 Temmuz’da Lefkoşa’da ikamet eden Serin İşcan’a ait ikametgahın oturma odası içerisinde kilitli vaziyette kasada muhafaza edilen 1 adet kalın altın bilezik, 1 adet altın künye, 1 adet yedi taşlı altın yüzük, 1 adet altın renkli Coach marka bayan kol saati ve bir adet Mesilafe marka tansiyon cihazı, ikametgahta temizlikçi olarak çalışan zanlı Handan Sayıner’in anahtarla açarak sirkat etmekle methaldar olduğuna dikkat çekti.

Olayın polisin bilgisine 17 Temmuz tarihinde gelmesi üzerine bir soruşturma başlatıldığını ve emarelerin zanlının evinde bulunup tümünün emare alındığına vurgu yapan Sennaroğlu, aynı gün zanlının Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri ışığında tutuklandığını kaydetti.

   Polis memuru Zübeyde Sennaroğlu, zanlının 18 Temmuz’da gönüllü bir ifade vererek suçu işlediğini itiraf ettiğini belirtti.

Sennaroğlu, tahkikatın tamamlandığını ve TC uyruklu olup, bir KKTC vatandaşı ile evli olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rengin Goksu
Rengin Goksu - 9 ay Önce

Emanete ihanet buna denir.Terbiyesiz insan.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108