Çalıntı aracı satın aldığını iddia etti

banner37

Güney Kıbrıs’tan 2017 yılında çalınan araç, Cengiz Kösenli’nin Vadili’deki kaporta-boya garajında bulundu

Çalıntı aracı satın aldığını iddia etti
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Güney Kıbrıs’tan 2017 yılında çalınan araç, Cengiz Kösenli’nin Vadili’de faaliyet gösteren kaporta-boya garajında bulundu. Kösenli, söz konusu aracı şu anda cezaevinde olan iki kişiden satın aldığını iddia ederken, polis, aracın Güney Kıbrıs’taki sahibini de, KKTC’de sahibi olarak kayıtlı görülen kişiyi de tespit ettiğini açıkladı.


Söz konusu araçla ilgili çok yönlü soruşturmasını sürdüren polis, 27 yaşındaki Cengiz Kösenli’yi dün mahkemeye çıkardı ve aleyhine 2 günlük tutukluluk emri aldı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde dün görüşülen tutukluluk duruşmasında, savcı yardımcısı Hüseyin Gökhan Esen, Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Bilal Yarıcıoğlu’nu tanık olarak dinletti.


Tanık polis Bilal Yarıcıoğlu, zanlının, 15 Mayıs’ta, Vadili’de, kaporta ve boya işi yaptığı iş yerinde arama yaptığını ve plakası başka bir araca ait olan bir araç tespit ettiğini söyledi.

banner134
Yarıcıoğlu, JK 751 plaka numaralı Mazda Demio marka aracın plakasının, Güney Kıbrıs’ta bulunan MPT 356 plaka numarası altında Kıbrıslı Rum K.H. adına kayıtlı olduğunu ve 4 Ağustos 2017’de çalındığını tespit ettiğini anlattı.

Tanık polis, konu aracı emare alıp, derdest emri gereği tutukladığı zanlının gönüllü ifade verdiğini belirterek, zanlının aracı 2019’un Şubat ayı içerisinde, 2 bin 500 TL peşinat vererek, cezaevinde tutuklu bulunan iki kişiden satın aldığını beyan ettiğini söyledi.

JK 751 plakalı aracın KKTC deki orijinal kaydına ulaşıldığını, motor ve şasi numaralarının uygunluk sağladığını, gerçek sahibinin de tespit edildiğini kaydeden tanık polis, soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Nöbetçi Yargıç Hazan Aksun, zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75