Çalıntı araçta sahte plaka çıktı

banner37

2017’de Güney Kıbrıs’tan çalınarak ülkeye getirilen aracı Vadili’deki işyerinde tasarruf eden 27 yaşındaki Cengiz Kösenli, ileride yargılanmak üzere 2 bin TL’lik nakdi teminatla serbest kaldı

Çalıntı araçta sahte plaka çıktı
banner90
banner8

ARAÇ, ZANLININ KAPORTA DÜKKANINDA BULUNDU… Mahkemede şahadet veren tanık polis Bilal Yarıcıoğlu, 15 Mayıs’ta, zanlının Vadili’deki kaporta ve boya işi yaptığı iş yerinde arama yaptığını ve plakası başka bir araca ait olan bir araç tespit ettiğini söyledi. Yarıcıoğlu, JK 751 plaka numaralı Mazda Demio marka aracın, Dikmen’de sakin bir şahsa ait olduğunu tespit edip, konu plakanın sahte olduğunu öğrendiğini belirtti

Sedef BOŞNAK

   Güney Kıbrıs’tan 2017’de çalınıp ülkeye ithal edilen bir aracı Vadili’deki işyerinde tasarruf eden 27 yaşındaki Cengiz Kösenli aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.

   Cengiz Kösenli, işlediği gümrüksüz mal tasarrufu suçundan, ileride yargılanmak üzere, KKTC dışına çıkmaktan men edilip, tüm pasaport ve seyahat belgelerine el konuldu.

   Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili bilgi vermesi için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Bilal Yarıcıoğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Bilal Yarıcıoğlu, 15 Mayıs’ta, zanlının Vadili’deki kaporta ve boya işi yaptığı iş yerinde arama yaptığını ve plakası başka bir araca ait olan bir araç tespit ettiğini söyledi.

banner134
   Yarıcıoğlu, JK 751 plaka numaralı Mazda Demio marka aracın Dikmen’de sakin bir şahsa ait olduğunu tespit edip, konu plakanın sahte olduğunu öğrendiğini belirtti.

   Yaptığı araştırmada, işyerinde bulunan aracın Güney Kıbrıs’ta, MPT 356 plaka numarası altında Kıbrıslı Rum K.H adına kayıtlı olduğunu ve 4 Ağustos 2017’de çalındığını tespit ettiğini kaydeden tanık polis, konu aracı emare alıp, zanlıyı derdest emri gereği tutukladığını bildirdi.

   JK 751 plakalı aracın KKTC’deki orijinal kaydına ulaşıldığını, motor ve şasi numaralarının uygunluk sağladığını, gerçek sahibinin de tespit edildiğini kaydeden tanık polis, soruşturmasını tamamladığını ifade ederek, mahkemeden, gönüllü ifade veren zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

   Tanık polis, zanlının, aracı 2019 Şubat ayı içerisinde 2 bin 500 TL peşinat vererek, cezaevinde tutuklu bulunan iki kişiden satın aldığı beyanını da mahkemeye aktardı.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 2 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Kıdemli yargıç, ayrıca, zanlı lehine, KKTC vatandaşı 1 kefilin 75 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

   Şartları yerine getiren zanlı, yargıya kadar serbest kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75