Çalıntı kuzuları satın alan da satmış

banner37

Güzelyurt’ta dört ağıldan 62 kuzu çalıp, satan biri aranan, üç zanlıdan Saadet Topaloğluları ile Ahmet Özsakallı ile çalıntı kuzuları bilerek satın alan Zeki Öven dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Polis, soruşturma kapsamında yeni bilgilere ulaştı

banner87
Çalıntı kuzuları satın alan da satmış
banner99

2 MAKBUZ EMARE ALINDI… Polis, hayvan hırsızlığı olayıyla ilgili soruşturmasını derinleştirdi. Polis, Güzelyurt’ta dört ağıldan çalınan 66 bin 550 TL’lik 62 kuzuyu, 37 bin 200 TL’ye satın alan Zeki Öven’in, çalıntı olan 25 kuzuyu Cihangir’deki Etsan Et Ürünleri Ltd.’e sattığını tespit etti. Polis, satışla ilgili iki makbuzu emare aldı.

Güren TİLKİ

Kasım ayında Akçay, Aydınköy ve Şahinler köylerindeki dört ağıldan, 66 bin 550 TL değerindeki 62 kuzuyu çalıp, satan Saadet Topaloğluları, Ahmet Özsakallı ile kuzuların çalıntı olduğunu bildiği halde satın alan Zeki Öven, dün yeniden Güzelyurt’ta mahkemeye çıkarıldı. Meseleyle bağlantılı olan Hüseyin Atasayar ise aranıyor.

3 zanlının tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Polis hayvan hırsızlığı olayıyla ilgili soruşturmasını derinleştirerek yeni bilgilere ulaştı.

Polis, kuzuların çalıntı olduğunu bilerek satın alan Cihangir’de Etsan Et Ürünleri Ltd. salhane sorumlusu ve müdürü, zanlı Zeki Öven'in şirkete 25 kuzu sattığını tespit etti. Şirket yöneticilerinin zanlı Zeki Öven’den kuzuları, kilosu 54 TL’den 256 kilo temizlenmiş olarak aldıklarını öğrenen polis, 2 makbuzu da emare aldı.

Çaldılar, sattılar

Mahkemeye olayla ilgili bilgileri aktaran polis memuru Sadi Sancak, 8 Kasım 2019’da saat 19.00 raddelerinde Güzelyurt’ta sakin Saadet Topaloğluları, Hüseyin Atasayar ve Bostancı’da sakin Ahmet Özsakallı’nın Akçay’da baraj bölgesinde Mehmet Çangar’a ait ağıl içerisinden toplam değerleri 7 bin 800 TL olan 6 kuzuyu sirkat edip, Hamitköy’de sakin hayvan alım satımı yapan Zeki Öven’e 3 bin 600 TL’ye sattıklarını söyledi.

Zanlılardan Saadet Topaloğluları ve Ahmet Özsakallı’nın gözaltına alındığını, Hüseyin Atasayar’ın ise arandığını ifade eden polis, zanlı Saadet Topaloğluları’nın tasarrufunda bulunan 9 bin 580 TL, Ahmet Özsakallı’nın tasarrufundaki 3 bin 524 TL ve 50 Euro nakit para ile olayda kullanılan EM 662 ile GH 701 plakalı araçları emare aldıklarını kaydetti.

Polis, zanlılar Saadet Topaloğluları, Hüseyin Atasayar ve Ahmet Özsakallı’nın yine Akçay baraj bölgesinde Arif Çamur’a ait ağıldan 12 bin TL değerindeki 8 kuzuyu sirkat edip, Zeki Öven’e 4 bin 800 TL’ye sattıklarının tespit edildiğini belirtti.

Polis, 19 Kasım 2019 tarihinde zanlıların bu kez Aydınköy’de Ebru Yorgancı’ya ait ağıldan 21 bin 750 TL değeri olan 25 kuzu sirkat edip, yine aynı kişiye 15 bin TL’ye sattıklarını söyledi.

27 Kasım 2019 tarihinde saat 21.00’de ise zanlıların Şahinler’de Hüseyin Gence’ye ait ağıldan 25 bin TL değerindeki 25 kuzuyu sirkat edip, hayvan alım satımı yapan Zeki Öven’e 13 bin 800 TL’ye sattıklarını kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gavro
gavro - 2 ay Önce

ellerini kesin pezevenlerin..

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108