banner6

Çalıntı parayla kumar oynadı,12 bin TL teminat yatırdı

banner37

Gazimağusa’da çalıştığı işyeri adına müşterilerden topladığı 19 bin 402,20 TL’nin 13 bin 400’ünü kumarda harcayıp, polise hırsızlık ihbarı yapan D.A. yargılanmak üzere teminata bağlandı

Çalıntı parayla kumar oynadı,12 bin TL teminat yatırdı
banner8

Sedef BOŞNAK

Çalıştığı işyeri adına müşterilerden topladığı paraların yaklaşık yarısını zimmetine geçirerek kumar oynayan ve polise ‘hırsızlık’ ihbarı yaparak suçunu örtmeye çalıştığı anlaşılan D.A., ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.


Meseleyle ilgili günleridir poliste tutuklu bulunan D.A. işlediği iddia edilen, “Müstahdem tarafından sirkat”, “Kasti hasar”, “Kumarhanede bulunma”, “Sahte evrak düzenleme ve tedavüle sürme” gibi ağır cezalık suçlardan ileride yargılanmak üzere 12 bin TL nakdi teminata bağlandı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mustafa Çebi, mahkemeye meseleyle ilgili bilgi verip talebini aktardı.

banner134


Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, 20 Eylül’de polisi arayarak, 17 Eylül 2021’de, Gazimağusa’da, Çanakkale Bölgesi Tufan Sokak üzerindeki boş arazi içerisinde park halinde bulunan, çalıştığı şirkete ait RD 886 plakalı VAN aracın sağ ön kapı camının kırılarak hasara uğratıldıktan sonra araç içerisinde bulunan toplam 19.402,20 TL nakit paranın çalındığı ihbarında bulunduğunu anımsattı.


Çebi, aldığı bilgi ışığında, yaptığı gerekli araştırma ışığında, D.A.’nın işyerine ait parayı çaldırmadığını, gerçekte kendisinin alıp kumarda harcadığını tespit ettiğini mahkemeye aktardı.


Çebi, çelişkili ve yalan beyanlarda bulunduğunu tespit ettiği zanlının, 17 Eylül’de çalışmakta olduğu şirket adına olan aracı park ettikten sonra evine değil de Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir kumarhaneye gittiğini ve burada kendisini K.D. olarak tanıtıp, 13 bin 400 TL para harcadığını dile getirdi.


Tanık polis, ayrıca derdest emri gereği tutukladığı zanlının işvereni tarafından yapılan ihbar üzerine,

8 Eylül 2021’de, bir markete satmadığı mal karşılığında bir kumarhanenin park yerinde, 4 bin 675 TL tutarındaki 25 karton sigarayı satmış gibi gösterip fatura kesip imzaladığını tespit ettiğini aktardı.


Polis, tahkikatını zanlının etki edeceği oranda tamamladığını belirttikten sonra mahkemeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 12 bin TL nakdi teminata bağladı.


Yargıç ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104