banner6

Çalıp sattığı pırlanta yüzüğü, satın alıp sahibine iade etti

banner37

Temizlik için gittiği evden ziynet eşyaları ve nakit para çalan S.A. ve suç ortağı R.A.’nın aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı

Çalıp sattığı pırlanta yüzüğü, satın alıp sahibine iade etti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin Ö.B.’nin ikametgahına temizlik görevlisi olarak giden zanlı S.A., zanlı R.A ile birlikte evden pırlanta yüzük, nikah yüzüğü, el çantası, okul cüzdanı ve 250 TL nakit parayı çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

Bir kuyumcu dükkanına çaldığı pırlanta yüzüğü satan zanlı S.A.’nın daha sonra yüzüğü yeniden satın alıp, müşteki Ö.B.’ye iade ettiği bildirildi. 

“İkametgahtan sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Vasfi Özbey’i dinletti.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren Özbey, müşteki Ö.B.’nin, Haziran 2020-Mart 2021 tarihleri arasında ikametgahına temizliğe gelen ve ismini Sabina olarak bildiği zanlı S.A’nin, ev içerisinden çocuğuna ait kumaştan tavşan şeklindeki kalem cüzdanını, giriş kapısının sağ tarafında bulunan masa üzerinde mor büyük bayan cüzdanı içerisinde duran bir adet pırlanta yüzüğü, bir adet nikah yüzüğünü, yeşil renk deri el çantası içerisinde olan 250 TL’yi sirkat ettiği yönünde şikayette bulunduğunu belirtti.

Polis memuru Vasfi Özbey, meseleyle ilgili olarak tutuklanan zanlıların konu pırlantayı kuyumcuya sattıkları yönünde sözlü beyanları olduğunu anlattı.

Özbey, zanlı S.A.’nın pırlanta yüzüğü müştekiye teslim ettiğini mahkemeye aktardı. Özbey, zanlıların beyanlarının teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini belirtti. Özbey, 28.09.2021 tarihinde zanlıların evinde arama yapıldığını ancak aranan emarelerin tespit edilemediğini kaydetti.

Aranan emareler olduğuna vurgu yapan Özbey, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104