“Çalışma izni için para verdim, maaşımı dahi alamadım”

banner37

KKTC’de iki yıldır kaçak olarak kalmaktan tutuklanan Bangladeşli İsmail İsmail, çıkarıldığı mahkemede gözyaşlarına boğuldu, işverenlerini suçladı

“Çalışma izni için para verdim, maaşımı dahi alamadım”
banner90

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis Genel Müdürlüğü’nün ülkemizde bulunan kaçaklara yönelik denetimleri devam ediyor.

KKTC’de iki yıldır kaçak olarak kalan Bangladeş uyruklu zanlı İsmail İsmail, başkentte tutuklanarak, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede söz alan zanlı, işyerine çalışma izni için para ödediğini ancak maaşını dahi alamayıp, çok zor duruma düştüğünü anlattı. Bangladeşli zanlı mahkeme avlusunda gözyaşı döktü.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Soner Şaban’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, zanlı İsmail İsmail’in KKTC’de ikamet izinsiz bulunmak suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Soner Şaban, 20.06.2019 tarihinde Lefkoşa’da Girne Kapısı’nda yapılan genel kontrolde zanlının 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren KKTC’de ikamet izinsiz bulunduğunun tespit edilip, suçüstü tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Şaban, mesele ile ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu söyleyerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner108

banner107

banner88

banner96