Çalıştıkları işyerini soydular, birer yıl hapse gönderildiler

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, çalıştıkları bet ofisine girerek hırsızlık yapmaktan suçlu bulduğu Gözde Yücel ve Bahar Yılmaz’ı 1’er yıl hapse mahkûm etti

Çalıştıkları işyerini soydular, birer yıl hapse gönderildiler
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gizlice aldıkları anahtarla gece yarısı çalıştıkları işyerine girerek yaklaşık 20 bin TL nakit parayı çalan, ancak birkaç saat sonra çaldıkları paranın büyük bir kısmıyla yakalanan Gözde Yücel ve Bahar Yılmaz’ın cezası dün belli oldu.

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, “bina açma”, “sirkat”  ve “mülke tecavüz” suçlarından yargıladığı Gözde Yücel ve Bahar Yılmaz isimli iki genç kadına, işlemiş oldukları yaygın suçlardan 1’er yıl hapis cezası verdi.

Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliğiyle verdiği kararı üye yargıç açıkladı.

Yargıç Hazan Aksun, planlı hareket eden sanıkların World Star Betting isimli işyerini açıp kasa içerisinden 19 bin 820 TL nakit parayı sirkat ettiğini belirttikten sonra, konu suçların ciddiyetine ve vahametine değindi.

Hazan Aksun, yasada “bina açma” suçunun 7, “sirkat” suçunun 3 ve “mülke tecavüz” suçunun 2 yıla kadar hapislik cezası öngördüğünü belirterek, konu suçların toplumda tedirginlik yaratıp, güven içinde yaşama duygusunu zedelediğine vurgu yaptı.

Huzurundaki tüm hususları titizlikle değerlendirdiklerini ifade eden Hazan Aksun, şikayet üzerine tutuklanan sanıkların avukatları aracılığıyla pişmanlıklarını dile getirip mahkemeden özür dilediklerine değinerek, müştekinin mağduriyetinin giderildiğini belirtti.

Hazan Aksun, sanıkları oy birliğiyle, 1’er yıl hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75