Çalıştıkları şirketi dolandırmakla suçlanıyorlar

banner37

Convergence Import and Export Ltd.’de çalışan Arun Acumsal ve halen aranan A.B.’nin, şirkete ait 7 adet çek yaprağını çalarak, sahteledikleri ve 387 bin TL’yi zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla haklarında soruşturma başlatıldı

banner87
Çalıştıkları şirketi dolandırmakla suçlanıyorlar
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Convergence Import and Export Ltd.’de çalışmakta olan zanlı Arun Acumsal ile aranan zanlı A.B.’nin söz konu şirkete ait 7 adet çek yaprağını çalarak, sahteledikleri ve toplamda 387 bin TL’yi zimmetlerine geçirdikleri suçlamasıyla haklarında soruşturma başlatıldı.


Tespit edilerek tutuklanan Arun Acumsal dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine üç günlük tutukluluk emri alınırken, A.B.’nin ise halen arandığı belirtildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memurunu tanık olarak dinledi. 


Mahkemede yeminli şahadet veren polis, zanlının “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayla ilgili bulguları aktardı.


Polis, bu yıl Ocak ve Ağustos ayları içerisinde Lefkoşa’da sakin Arun Acumsal ve aranan şahıs olan A.B.’nin, müstahdemi olduğu Lefkoşa‘da sakin Tekin Birinci’nin direktörü ve sahibi olduğu Convergence Import and Export Ltd. adına ıstar olunan Asbank kaşideli 4 adet boş çek yaprağı ve Garanti Bankası kaşideli 3 adet boş çek yaprağını sirkat ederek, 4 adet çek yaprağını Arun Acumsal adına yazıp, sahtelediklerini ve tedavüle sürerek toplamda 257 bin TL temin ettiklerini kaydetti.


Diğer 3 adet çek yaprağının ise aranan şahıs A.B. adına düzenlendiğini ifade eden polis, zanlıların çekleri sahteledikten sonra tedavüle sürüp, 130 bin TL’yi sahtekârlıkla temin ettiklerini söyledi.


Polis, zanlı Acumsal’ın tespit edilerek tutuklandığını, ancak zanlı A.B.’nin ise 22 Ağustos 2019 tarihinde ülkeden çıkış yaptığının tespit edildiğini ifade ederek, meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın ciddi olduğunu vurguladı.


Aranan bir şahsın olduğunu ve tahkikatın yeni başladığını söyleyen polis, zanlının bu bağlamda poliste 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, huzurunda verilen şahadeti tezekkür ederek, zanlının poliste 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75