Çalmaktan vazgeçmedi, cezaevine gönderildi

banner37

Araçlardan hırsızlık yapan zanlı Sıa Fares Elisa Maro, aynı suçu yine işleyince, tutuklu yargılanmasına karar verildi

Çalmaktan vazgeçmedi, cezaevine gönderildi

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da park halindeki bir araçtan 50 TL nakit para ve cüzdan çalan ve benzeri suçları daha önce de işleyip, teminatla serbest bırakılan zanlı Sıa Fares Elisa Maro, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Sıa Fares Elisa Maro, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 10 Ekim’de saat 10.30’da Erdal Nadzhi Mehmed’in kullanımında bulunan ve Ortaköy’de Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi üzerinde faaliyet göstermekte olan Cebe Market önüne park etmiş olduğu NY 702 plakalı aracın içerisindeki 50 TL nakit para ve siyah renk para cüzdanını sirkat ettikten sonra tespit edilerek suçüstü tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Kazım Sevinç, zanlının üzerinde yapılan arama sonrasında aynı gün saat 10.00 raddelerinde Yener Sokak Gönyeli adresinde faaliyet gösteren Sismar Market önünde park halinde bulunan Ali Aktaş’ın kullanımındaki araç içerisindeki Samsung C9 pro marka cep telefonunu sirkat ettiğinin belirlendiğini söyledi.

Tanzanya uyruklu zanlının KKTC’ de öğrenci olduğunu ve benzeri suçtan daha önce teminatla serbest bırakıldığını belirten Sevinç,  mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER