Çalpan, cezaevinin yolunu tuttu

banner37

Cep telefonu hırsızlığı suçlamasıyla ülkeden çıkış yaparken yakalanmasının ardından ülkede kaçak olduğu da ortaya çıkan Mehmet Ali Çalpan, tutuklu yargılanacak

Çalpan, cezaevinin yolunu tuttu
banner87

Ahmet VAMIK

   Girne’de faaliyet gösteren bir casinoda oyun makinesi üzerinde bulunan, bir müşteriye ait cep telefonunu sirkat eden ve ülkeden çıkış yapmak istediği sırada tutuklanan zanlı Mehmet Ali Çalpan’ın aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.
   Tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Soyel’i tanık olarak dinletti.

   Zanlı Mehmet Ali Çalpan’ın 23 Ekim’de Girne’de meydana gelen “Sirkat” ve “KKTC’de İzinsiz İkamet” suçlarından methaldar olduğunu dile getiren polis memuru Hüseyin Soyel, kamera görüntülerinden tespit edilen zanlının 26 Ekim günü yurtdışına çıkış yapmak istediği esnada tespit edilerek tutuklandığını anımsattı.
   Söz konusu sirkat edilen cep telefonunun zanlının tasarrufunda ele geçirilerek emare alındığını aktaran Soyel, yapılan muhaceret kontrolü neticesinde 12 Eylül’de ülkemize 30 günlük turist vizesiyle giriş yapan zanlının, 11 Ekim’de vize süresinin dolmasına rağmen çıkış yapmadığının ve kaçak olarak ülkede yaşamaya devam ettiğinin tespit edildiğini de sözlerine ekledi.
   Gönüllü ifade vererek suçunu kabul eden zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Soyel, ülkede yasal statüsü bulunmayan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, serbest kalması halinde yargılamadan kaçma ihtimali yüksek olan zanlının 1 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER