Çaluda ve Ünverdi sanık kutusuna girdi

banner37

Dokunulmazlığı kaldırılan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Aytaç Çaluda ve dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin yargı süreci başladı

Çaluda ve Ünverdi sanık kutusuna girdi
banner99

MEVKİLERİNİ KÖTÜYE KULLANMAKLA İTHAM EDİLECEKLER… Çaluda ve Ünverdi, 2012 ile 2013 yılları arasında, sahte evraklarla mevkilerini kötüye kullanarak 26 kişiye çalışma izinleri çıkardıkları suçlamalarıyla dün mahkemeye çıkarıldı. Başsavcılık, ithama hazır olduklarını belirtirken savunma avukatları dosyaları inceleme talebinde bulundu. Mahkeme davayı itham için 5 Mart Perşembe gününe tehir etti.

KIBRIS Özel

Cumhuriyet Meclisi’nin kararıyla Ekim 2018 tarihinde dokunulmazlığı kaldırılan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Aytaç Çaluda ve dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin yargı süreci başladı.
   Çaluda ve Ünverdi dün ön soruşturma (PI) için Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde sanık kutusuna girdi.
   KKTC Başsavcılığı, 2012 ile 2013 yılları arasında dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ve o dönem özel kalem müdürü bugün ise UBP milletvekili olan Aytaç Çaluda hakkında, “Resmi evrak sahteleme”, “Mevkii kötüye kullanma”, “Yabancıların Çalışma İzinleri Tüzüğü’ne aykırı hareket” olmak üzere üç ayrı suçtan dosya hazırladı.
   Çaluda ve Ünverdi 26 şahsa çalışma izni çıkarılmasında mevkilerini kötüye kullanıp, usulsüzce çalışma izni verilmesiyle itham edilecek. 

banner134
   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen dünkü celsede Savcı Behrat Mavioğlu ve savunma avukatları Mustafa Asena ile Serhan Çınar hazır bulundu.
   Savcı Behrat Mavioğlu, KKTC Başsavcılığı’nda memur olan Ceren Kalfaoğlu Aksulu’yu tanık olarak dinletti. Savcılığın tanığı Aksulu, milletvekili Aytaç Çaluda’nın dokunulmazlığının kaldırılması kararını içeren belgeleri mahkemeye sundu ve belgeler emare olarak kaydedildi.
   Savcı Behrat Mavioğlu, ithama hazır olduğunu beyan etti. Savunma avukatları, ithamdan önce dosyayı incelemek için davanın ertelenmesini talep etti.
   Yargıç Şevket Gazi, davayı ön soruşturma (PI) için 5 Mart Perşembe gününe erteledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75