Çan soruşturması tamamlandı

banner37

Ziyamet’te önceki gün bulunan tarihi eser nitelikli kilise çanıyla ilgili tutuklanan İsmet Esin ve Hasan Hüseyin Katırcı teminata bağlanarak serbest bırakıldı

banner87
Çan soruşturması tamamlandı
banner90
banner99

Polisin, Ziyamet köyünde İsmet Esin’in evinde bulduğu tarihi eser nitelikli kilise çanıyla ilgili soruşturma tamamlandı ve meseleyle ilgili tutuklanan İsmet Esin ile Hasan Hüseyin Katırcı, diğer şartların yanı sıra 5’er bin TL nakdi teminata bağlanarak yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü adına meselenin soruşturmasını yürüten polis memuru yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Tahkikat memuru, 27 Ağustos 2019 tarihinde Ziyamet’te sakin İsmet Esin’in (45) evinde, tarihi eser niteliğinde bir kilise çanı bulunduğunu, tutuklanan Esin’in ifadesinde çanı 2019’un Haziran ayında Hasan Hüseyin Katırcı’dan aldığını belirttiğini söyledi.

Esenköy’de sakin 66 yaşındaki Hasan Hüseyin Katırcı’nın da tutuklandığını kaydeden tahkikat memuru, Katırcı’nın da suçunu kabul ederek, söz konusu çanı 7 yıl önce bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını kaydeden tahkikat memuru, zanlıların yargılanıncaya kadar teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki olguları değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, yargılanıncaya kadar zanlıların yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, her ikisinin de 5’er bin TL nakdi teminat yatırmalarına, zanlılar lehine birer kefilin 70’er bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına ve zanlıların haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108