Çanın nereden çalındığı araştırılıyor

banner37

Narkotik polisi, Ziyamet’te İsmet Esin’in evinde eski eser nitelikli bir kilise çanı buldu, çanı Esin’e çanı veren Hasan Hüseyin Katırcı da tutuklandı

banner87
Çanın nereden çalındığı araştırılıyor
banner90
banner99

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, önceki gün Ziyamet’te, 45 yaşındaki İsmet Esin’in evinde tarihi eser nitelikli bir kilise çanı buldu. Çana emare olarak el koyan ve Esin’i tutuklayan polis, haziran ayında çanı Esin’e verdiğini kabul eden Esenköylü 66 yaşındaki Hasan Hüseyin Katırcı’yı da tutukladı.

İki zanlı dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine birer gün tutukluluk emri alınırken, polis, söz konusu çanın nereden ve kimler tarafından çalınmış olabileceğini araştırmaya başladı.

Ceza Davaları Yargıcı Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, yeminli şahadet veren meselenin tahkikat memuru, önceki gün zanlı1 İsmet Esin’in Ziyamet’teki evinde yapılan aramada, evin avlusunda bir adet kilise çanının bulunarak emare alındığını ve zanlının tutuklandığını aktardı.

Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğine vurgu yapan tahkikat memuru, zanlının emare çanı Haziran 2019 tarihinde Esenköy sakini Hasan Hüseyin Katırcı’dan aldığını itiraf etmesi üzerine zanlı 2 Hasan Hüseyin Katırcı’nın da tespit edilerek tutuklandığını aktardı.

Zanlı 2’nin de gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirten tahkikat memuru, zanlı 2’nin emare çanı 7 yıl önce bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini belirtti. Meselenin yeni olduğunu, alınacak ifadeler yanında aranan bir şahsın olduğuna vurgu yapan tahkikat memuru zanlılar aleyhine 1 gün tutukluluk emri verilmesini talep etti.

Olguları değerlendiren İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Dilşah Karayel, zanlıların 1 gün süreyle tutuklu kalmaları yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75