banner6

Cankat 4 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Narkotik polisinin Teoman Cankat’ın Alsancak’taki evinde gerçekleştirdiği aramada bulduğu 32 gram hintkeneviri ve kokain kalıntısıyla ilgili soruşturması sürüyor.

Cankat 4 gün daha tutuklu kalacak
banner99

Elmas TOKAY

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin, alınan bir ihbar üzerine Alsancak’ta 39 yaşındaki Teoman Cankat’ın evine düzenlediği operasyonda ele geçirdiği 32 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve kokain kalıntılarıyla ilgili soruşturması sürüyor. Cankat dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 4 gün daha tutukluluk emri alındı.

Zanlı Cankat’ın evinde Narkotik Polisi’nin yaptığı aramada; hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 32 gram ağırlığında madde bulmuştu. Ayrıca boş bira kutusu içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı içerdiğine inanılan 22 adet yanık sigara izmariti ve kokain türü uyuşturucu madde içiminde kullanıldığına inanılan 5 adet plastik pipet parçası bulan narkotik ekipleri, masada ise, üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 4 adet piyango bileti ve 3 adet kağıt para bularak emare alınmıştı.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda dün görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin’i tanık olarak dinletti.

Metin, zanlı Teoman Cankat’la ilgili soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler olduğunu kaydetti.

Metin, kayıp olan emarelerin arandığını kaydederek zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğine, meseleyle ilgili emareler olduğuna dikkat çekerek istenen tutukluluk süresine onay verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104