Çantada 13 bin 250 TL vardı

banner37

Bir bet ofisten içi para dolu çantayı çalarak kaçan ve olay mahallinde devriyede bulunan polis memuru Serkan Özada tarafından suçüstü yakalanan 30 yaşındaki Çetin Yıldız, teminatla serbest bırakıldı.

Çantada 13 bin 250 TL vardı
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da bir bet ofisten, içi para dolu çantayı, borcu olduğu gerekçesiyle çalarak kaçan ve olay mahallinde devriyede bulunan Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesinde görevli polis memuru Serkan Özada tarafından suçüstü yakalanan 30 yaşındaki Çetin Yıldız, teminatla serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, iddia makamı, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u tanık olarak dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, zanlının 15 Temmuz’da saat 10.00’da Göçmenköy’de faaliyet gösteren bir bet ofisten, içinde 13 bin 250 TL olan el çantasını alıp, koşarak kaçarken, o esnada devriye gezen Cürümleri Önleme Şubesinde görevli polis memuru Serkan Özada tarafından suçüstü yakalandığını kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Erdelhun, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, iki kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75