Çaresizlikten çalmışlar!

banner37

Lefkoşa’da bir inşaattan 500 kilo demir çalmakla suçlanan Ahmet Özsakallı ile Hüseyin Özsakallı, teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Çaresizlikten çalmışlar!
banner90
banner8

Emine UYSAL

Lefkoşa’da bir inşaattan 500 kilo demir çalmakla suçlanan Ahmet Özsakallı ile Hüseyin Özsakallı, yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Ahmet Özsakallı, mahkemede, “40-50 TL’lik demir aldım. Çoluk çocuğumun ekmek parasını çıkarmak için aldım” ifadesini yinelerken, Hüseyin Özsakallı da çaresizlik nedeniyle bu suçu işlediklerini savundu.

banner134
“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Ahmet Özsakallı ve Hüseyin Özsakallı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Zübeyde Sennaroğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sennaroğlu, zanlıların 5 Kasım’da Yenikent bölgesinde Eray Eren’e ait inşaat içinden bin 178 TL değerinde inşaat demiri çalmakla methaldar olduklarını kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Sennaroğlu, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, 10’ar bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75