Çay değil bonzai!

banner37

Girne’de, narkotik ekipleri tarafından takibe alınan ve kovalama neticesinde durdurulan bir araçta yapılan aramada ele geçirilen ve zanlılar tarafından çay olduğu iddia edilen maddenin, laboratuvar analizi sonuçları geldi

Çay değil bonzai!

Ahmet VAMIK
 

Girne’de, 23 Kasım günü şüpheli görüldükleri için narkotik ekipleri tarafından takibe alınan ve kovalama neticesinde durdurulan bir araçta yapılan aramada ele geçirilen sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddenin miktarının 14 gram olduğu ortaya çıktı.

Zanlıların kullanımındaki kiralık araçta ele geçirilen ve Devlet Kimya Laboratuvarı’nda analiz edilen maddenin zanlıların iddia ettiği şekilde çay değil sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğu tespit edildi.

Söz konusu araçta suçüstü tutuklanan Kamil Yıldırım, Erdal Leblebicioğlu ve Nurullah Kemal Akgün tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Girne’de ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.
   Zanlılar aleyhinde soruşturma maksatlı 2 günlük ek tutukluluk emri alındı.

Bu arada, önceki gün mahkeme çıkışında görüntü almaya çalışan basın mensuplarına el hareketleri yapan ve polislere güçlük çıkararak sorun yaratan Ömer Ali Karakaya’nın ardından dün de zanlı Kamil Yıldırım mahkeme çıkışında olay çıkardı. Zanlı, o esnada ellerindeki kelepçeleri başına vurarak kendi kendini yaraladı.

Polis, olayı hatırlattı

Zanlıların kullanımındaki kiralık aracın GPS dökümlerinin ilgili araç kiralama şirketinden temin edildiğini açıklayan polis memuru İbrahim Atabek, zanlıların kullandıkları güzergahlardaki kamera görüntülerinin temin edileceğini mahkemeye aktardı.
   Zanlıların Lefkoşa- Mağusa anayolu üzerinde, İnönü kavşağında zanlı Ömer Ali Karakaya ile buluşarak uyuşturucu madde satın aldıklarına yönelik itirafta bulunduklarını kaydeden İbrahim Atabek, aynı gün İnönü kavşağından Lefkoşa’ya geri dönen zanlıların Gönyeli’ye uğradıklarını ve burada bir süre beklediklerini dile getirdi. Atabek, zanlıların Gönyeli’de bir ya da birkaç kişiye uyuşturucu madde vermiş olma ihtimallerinin yüksek olduğunu da vurguladı.
   Polisin “dur” ihtarına uymayıp kaçmaya çalışan ve polis ekipleri tarafından önü kesilerek durdurulan araçtan inip koşarak kaçmaya çalışan zanlılar Kamil Yıldırım, Erdal Leblebicioğlu ve Nurullah Kemal Akgün, makul güç kullanılarak suçüstü tutuklandı.

Bu kez de miktarı fazla buldu

   Öte yandan zanlılar Kamil Yıldırım ile Erdal Leblebicioğlu’nun geçmişte uyuşturucu suçlarından birçok sabıkaları bulunduğu ortaya çıktı.
   Polis, ilaçlarını almadığı için uyuyamadığını ve başağrısı yaşadığını savunan zanlı Erdal Leblebicioğlu’nun Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’de doktor kontrolünden geçirilip gerekli ilaçlarının temin edildiğini mahkemeye aktardı.
   Mahkemeden söz alan zanlı Kamil Yıldırım, analiz sonucunun pozitif çıkması sonrası araçta bulunan maddenin uyuşturucu olduğunu kabul ederken, bu kez de söz konusu miktarı alacak kadar parası olmadığını ve mahkemeye aktarılan miktarının satın aldığının çok üzerinde olduğunu öne sürdü.

Herkesin gözü önünde kendi başını yardı

   Önceki gün mahkeme çıkışında görüntü almaya çalışan basın mensuplarına el hareketleri yapan ve polislere güçlük çıkararak sorun yaratan Ömer Ali Karakaya’nın ardından dün de zanlı Kamil Yıldırım mahkeme çıkışında olay çıkardı.
   Polis aracına götürülen ve ortada bir neden olmadığı halde kendisine refaket eden görevli polislere güçlük çıkaran zanlı, polis aracına konulduğu esnada ellerindeki kelepçeleri başına vurarak kendi kendini yaraladı, kanlar içinde kaldı ve çığlık atmaya başladı. Zanlı Yıldırım, polis eşliğinde Girne Akçiçek Hastanesi’ne götürülürken, başına dikiş atıldığı öğrenildi.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER