banner6

Cebinde ve sırt çantasında uyuşturucu bulundu

banner37

Adaya turist olarak giriş yapan zanlı Anıl Can Döngel’in tasarrufunda, 3 gram hintkeneviri ve 5 adet hap ile hap parçaları ele geçirildi

Cebinde ve sırt çantasında uyuşturucu bulundu
banner151 banner143

Emine UYSAL

Ercan Havalimanı’ndan giriş yapan zanlı Anıl Can Döngel’in, narkotik köpeği Liz’in tepkisiyle üzerinde yapılan üst aramasında, pantolonunun cebinde ve sırt çantasında uyuşturucu madde bulundu.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri ve Hap) İthal ve Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Anıl Can Döngel, dün, Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 3 Ekim 2017 tarihinde, saat 14.45 sıralarında, Ercan Havalimanı’ndan ziyaretçi olarak gelen zanlı Anıl Can Döngel'in, devriye gezen narkotik detektör köpeği Liz’in tepkisiyle, yapılan üst aramasında, giymekte olduğu pantolonun cebinde yaklaşık üç gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile sırt çantasında, krem kutusu içerisine gizlenmiş 5 adet tam, 1 adet de yarım extacy türü hap bulunduğunu anlattı.

Polis memuru Ozan Özder, zanlının gönüllü ifade verdiğini, ancak ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağını belirterek, iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının, tahkikat amaçlı iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 08:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104