banner6

Cebindeki uyuşturucu bulununca çılgına döndü

banner37

Kız arkadaşını darp ederken suçüstü yakalanan ve götürüldüğü karakolda ortalığı birbirine katıp yaralanan genç hastanede ancak sakinleştirici verilerek tedavi edilebildi

Cebindeki uyuşturucu  bulununca çılgına döndü
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki bir parkta kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşını darp ederken suçüstü yakalanarak karakola götürülen C.D. isimli 21 yaşındaki genç, yapılan üst araması sırasında cebinde bulunan yaklaşık 5 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucuyu vermemek için ortalığı bir birine kattı.

Polislere direnirken başını masanın kenarına vurarak yaralanan genç götürüldüğü hastanede de aşırı hareketlerini sürdürünce ancak sakinleştirici verilerek tedavisi yapılabildi.

Hastaneden temin edilen doktor raporlarıyla birlikte dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan C.D.’nin aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Fırat Kızıltunçlar’ın tanığı olarak şahadet vererek olguları ve talebini aktaran polis memuru Mahir Türe, zanlının 21 Aralık’ta saat 15.20’de polise telefoniyen gelen bir ihbar üzerine, Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki bir park alanında, kız arkadaşını darp ettiği sırda suçüstü tutuklandığını anlattı.

Polisi gören zanlının ‘Uygunsuz tavır, hareket ve rahatsızlık’ suçlarını işlemeye devam edip, mukavemet gösterdiğini belirten tanık polis, zanlının makul güç kullanılarak tutuklandığını kaydetti.

Tanık polis, müştekiyle birlikte Adli Şube’ye celp edilen zanlının, üst aramasında, montunun cebinde streç naylona sarılı yaklaşık 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

Zanlının Adli Şube içerisinde, cebindeki maddeye el konulduğu için uygunsuz tavır ve hareketlerine devam edip, kafasını, tahta masanın köşesine vurarak kendisini yaraladığını anlatan tanık polis, tedavi maksatlı hastaneye götürülen ve tedaviyi reddeden zanlıya sakinleştirici ilaç verildiğini ve bu yönde bir rapor temin ettiğini söyledi.

Zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan streç naylonu Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiğini kaydeden tanık polis, çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini söyleyerek, soruşturmasını salimen yürütebilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti.

Huzurundaki meseleyi tezekkür eden Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlının tahkikat maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110