Çelik, dehşet saçtı: Bir ay cezaevine gönderildi

banner37

Ülkede adı birçok suça karışan, ihraç edilip ardından Bakanlar Kurulu kararıyla ihracı kaldırılan, Veysi Çelik, bir banka müdürünü ve bir polis memurunu tehdit etti. Polisteki bilgisayarlara kafa attı

Çelik, dehşet saçtı: Bir ay cezaevine gönderildi
banner99

Elmas TOKAY

KKTC’de ismi” kundaklama”, “ağır yaralama”, “şiddet tehdidi”, “meskûn mahalde ateş açma” gibi birçok suça karışan, 2007 yılında cezasını çekip KKTC’den ihraç edilen ancak, 2016 yılında Bakanlar Kurulu’yla ihracı kaldırılıp yeniden adaya dönen Veysi Çelik, bu kez bir banka müdürünü ve bir polis memurunu tehdit edip, Girne Adli Şube’deki bilgisayarlara kafa atmakla suçlandı.

Henüz açıklanmayan nedenle bir bankanın müdürünü telefonda tehdit ettiği belirtilen Çelik’in, “Tüm şubelerinize silahlı adam gönderip, kurşunlatacağım” şeklinde tehdit savurduğu bildirildi. Çelik’in ayrıca, Girne Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’ye çağrıldığı esnada, kendisine dokunduğunu iddia ettiği polis memuruna hakaretler yağdırıp, karakoldaki polisleri de “Sizi mermi manyağı yapacağım” yolunda tehdit ettiği kaydedildi.

Çelik bugün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen ve soruşturulması tamamlanan davada, Çelik’in yargılanmayı cezaevinde beklemesi kararı verildi.

Girne Kaza Mahkemesi tarafından verilen kararda, Çelik'in 1 ayı geçmemek kaydıyla cezaevine gönderilmesine karar verildi.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Veysi Çelik’le ilgili olarak dün mahkemede, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Hüseyin Soyel, şahadet verdi.

Soyel, zanlı Veysi Çelik’in 17 Ekim 2017 tarihinde saat 17.00 sıralarında telefonda taciz suçlaması ile Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube sorgu odasında bulunan zanlının, sırtına dokunduğu gerekçesiyle polis memuru H.G’yi evine gidip ailesini taciz etmekle tehdit edip, hakaretler yağdırdığını söyledi.

Polis memurunun ailesine cinsel içerikli hakaretler yağdıran zanlının, aynı söylemleri üç kez tekrarladığını ve bu nedenle zanlı Çelik’in cinsel taciz suçunu da işlediğini aktaran Soyel, ardından yine polis memuru H.G’ye hitaben, “yarın adamlarımı göndereceğim, seni mermi manyağı yapacağım ”sözleriyle şiddet tehdidinde bulunduğunu anlattı.

Sorgu odasındaki bilgisayarlara kafa attı

Polis memuru Soyel, zanlının daha sonra yüksek sesle bağırarak kendisini telefonla taciz suçundan dolayı şikâyet eden banka yetkililerine yeniden hakaretler yağdırıp, şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti ve sorgu odasındaki bilgisayarlara da kafa attığını belirtti.

19 suç dosyası var

Polis memuru Hüseyin Soyel,  bir araştırma yaptığını ve zanlı Veysel Çelik’in sanık konumunda olduğu 19 meselesi olduğunu, bu meseleler içerisinde “kundaklama”, “ağır yaralama”, “şiddet tehdidi”, “meskûn mahalde ateş açma” gibi suçlar olduğuna dikkat çekti.

Zanlı Çelik’in ilk etapta polise çağrılmasına neden olan telefonda taciz suçunun içeriğini, bir bankanın müdürünü, “Tüm şubelerinize silahlı adam gönderip, kurşunlatacağım” şeklinde tehdit ettiğini ifade etti.

banner134

Zanlının suç işleme potansiyelinin olduğu, KKTC’ye 5 kez kanunsuz giriş çıkış yaptığını açıklayan Soyel, zanlının şu anda ülkede turist statüsünde bulunduğunu kaydetti. Soyel, son olarak zanlı Veysi Çelik’in yargılanacağı güne kadar cezaevine gönderilmesini talep etti.

Bir suçu olduğunu iddia etti

Soruşturmayı yapan Polis Memuru Hüseyin Soyel’in ardından, Yargıç Mesut Mesutoğlu, avukatsız olarak kendini savunan Veysi Çelik’e söz hakkı verdi. Çelik, sadece tek bir sabıkası olduğunu, kanunsuz silah tasarrufu suçundan 10 ay hapis cezası aldığını ancak, polisin aktardığı diğer suçlamaları kabul etmediğini beyan etti. Zanlı Çelik daha sonra kendisine kefil olacak iki kişiyi mahkemede tanık olarak dinletmeyi talep etti.

Zanlının bu talebi üzerine iki kişi tanık kürsüsüne çıkarak zanlıya kefil olabileceklerini beyan etti. Kefillerin ardından zanlı Çelik, tutuksuz yargılanması halinde kaçmayacağını, eşi, çocuğu ve ailesinin KKTC’de olduğunu, suçsuz olduğuna inandığını ifade ederek, tutuksuz yargılanmayı talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, polis memurunun şahadeti, zanlı Veysel Çelik’in beyanları ve kefillerin şahadetlerinin

ardından, zanlı Veysel Çelik’le ilgili kararını bugün saat 12.00’da açıklayacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75