Çelik ile Güneş teminatla serbest

banner37

“Retro Lounge” isimli barda meydana gelen satırlı saldırı olayının zanlıları Mehmet Cihan Çelik ile Mustafa Güneş hakkındaki soruşturma tamamlandı

Çelik ile Güneş teminatla serbest
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de, Mete Adanır Caddesi üzerinde faaliyet gösteren “Retro Lounge” isimli bara alınmadıkları gerekçesiyle, 30 Temmuz gecesi barın vitrin camlarını, ana giriş kapısını ve işyeri içerisindeki muhtelif eşyalara satırlarla vurarak kırıp döktükleri gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Cihan Çelik ile Mustafa Güneş, dün teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı. Aleyhlerinde yürütülen tahkikatın tamamlanmasının ardından zanlılar teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.

Zanlılar Mehmet Cihan Çelik ve Mustafa Güneş’in 30 Temmuz tarihinde Girne’de meydana gelen “Kasti hasar”, “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu belirten Yalgı Döşenci, zanlıların “Retro Lounge” isimli bara alınmadıkları gerekçesiyle tasarruflarında bulunan satırları gelişigüzel bir şekilde sallayarak barın vitrin camlarını, ana giriş kapısını ve barın içerisindeki muhtelif eşyaları kırarak söz konusu iş yerini yaklaşık olarak 18.500 TL’lik kasti hasara uğrattıklarını hatırlattı.

banner134
1 Ağustos’tan beridir tutuklu bulunan zanlılar ile ilgili yürütülen tahkikatın tamamlandığını kaydeden Yalgı Döşenci, zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun, zanlıların yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna hafta bir kez ispat-ı vücut yapmasına, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, KKTC vatandaşı birer kişinin lehlerinde 20’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

Silah, Mustafa Güneş’e ait

Zanlı Mustafa Güneş tarafından saklanan ve daha sonra polis tarafından bulunan 7.65 mm çapında bir adet tabanca ve 6 adet canlı mermi ile ilgili tahkikatın tamamlandığını da belirten Yalgı Döşenci, zanlı Mustafa Güneş’in “kanunsuz ateşli silah tasarrufu” ve “patlayıcı madde taşıma” suçlamalarından da methaldar olduğunu açıkladı.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Döşenci, zanlının bu meselende de teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna hafta bir kez ispat-ı vücut yapmasına, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, KKTC vatandaşı bir kişinin lehinde 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 5 bin TL’lik nakdi teminat karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75