Cep telefonlarının dökümleri bekleniyor

banner37

Ötüken’de ele geçirilen yaklaşık 5 kiloluk uyuşturucuyla ilgili narkotik polisinin başlattığı soruşturma halen devam ederken S. G. ve Ş. O., isimli zanlıların tutukluluk süreleri 3 gün daha uzatıldı

banner87
Cep telefonlarının dökümleri bekleniyor
banner99

Ayşe BULUT

Narkotik polisinin Ötüken’de ele geçirdiği yaklaşık 5 kiloluk uyuşturucuyla ilgili çok yönlü soruşturması devam ederken, meselenin zanlıları S. G. ve Ş. O.’nun tutukluluk süreleri dün 3 gün daha uzatıldı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında meselenin soruşturmasını üstlenen polis memuru Gökhan Yıldırım yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Zanlıların 28 Mayıs ve 31 Mayıs tarihlerinde iki kez mahkemeye çıkarılarak haklarında tutukluluk emri alındığını hatırlatan Yıldırım, bu güne kadar zanlıların verdikleri gönüllü ifadelerin tekziplerinin büyük bir kısmının tamamlandığını, zanlı bir S. G.’nin gönüllü ifadesinde bazı çelişkiler bulunduğunu belirtti.

Bu güne kadar 22 kişiyle görüşüldüğünü, 8 kişiden yazılı ifade alındığını da kaydeden Yıldırım, GSM operatörleri Turkcell ve Telsim ile yazışmalar yapıldığını, zanlıların telefon dökümlerinin istendiğini söyledi.

Ele geçirilen uyuşturucuların Devlet Kimya Laboratuvarı’na, uyuşturucuların muhafaza edildiği naylon poşet, kağıt havlu gibi emarelerin polisin Foto Parmak İzi Şubesi’ne gönderildiğini ifade eden Yıldırım, şu ana kadar sadece Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan söz konusu uyuşturucunun hintkeneviri olduğuna dair kesin rapor geldiğini belirtti.

GSM operatörleri Turkcell ve Telsim’den gelecek telefon dökümleriyle ilgili raporun soruşturma için oldukça önem arz ettiğini vurgulayan Gökhan Yıldırım, bu raporlardan çıkacak bilgiler ışığında soruşturmanın seyrinin değişebileceğini kaydetti.

Bu safhada zanlıların serbest kalması halinde, telefon dökümlerinden doğacak olan soruşturmaya etki etmelerinin kuvvetle muhtemel olduğuna dikkat çeken Yıldırım, bu nedenle zanlıların 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Savunma avukatlarının da bu talebe itiraz etmemesi üzerine Yargıç Dilşah Karayel, polisin talebi doğrultusunda zanlıların 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96