Cep telefonu çaldı, kaçak olduğu anlaşıldı

banner37

Girne’de ATM’den para çeken S.K.’nin ATM cihazı üzerinde unuttuğu cep telefonunu çalan Cengiz Karagöz’ün ülkede yasal statüsünün de olmadığı anlaşıldı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Cep telefonu çaldı, kaçak olduğu anlaşıldı
banner87

Ahmet VAMIK

Girne’de önceki gün ATM’den para çeken S.K. isimli şahsın ATM cihazı üzerinde unuttuğu cep telefonunu çaldığı kamera görüntülerinden tespit edilerek yakalanan Cengiz Karagöz’ün aynı zamanda ülkede kaçak olduğu da ortaya çıkarıldı. Karagöz, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Cep telefonunu ATM üzerinde unuttuğunu fark ederek geri dönen S.K.’nin telefonunu bulamayınca polise yaptığı şikayetin ardından incelenen kamera görüntülerinden tespit edilen Cengiz Karagöz, kısa süre içinde yakalandı ve telefonda üzerinde bulundu.

Soruşturmayı kısa sürede tamamlayan polis, Cengiz Karagöz’ü dün teminata bağlanılmak üzere mahkemeye çıkardı ve Karagöz, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.
   Zanlı Cengiz Karagöz’ün “Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Kader Çamlıbelli, olayın önceki gün Girne’de bir bankanın önünde meydana geldiğini ifade ederek, zanlının kamera görüntülerinde tespit edildiğini ifade etti.

Zanlının üzerinde yapılan aramada tasarrufunda çalıntı cep telefonunun bulunduğunu kaydeden Çamlıbelli, gönüllü ifade veren Karagöz’ün işlediği suçu itiraf ettiğini belirtti.

Zanlının ülkeye 90 günlük turist vizesiyle giriş yaptığına ve ülkede başka bir yasal statüsü bulunmadığına dikkat çeken polis memuru Kader Çamlıbelli, yeniden suç işleme ve yargılanmaktan kaçma ihtimali yüksek olan Cengiz Karagöz’ün tutuklu yargılanmasını talep etti.
   Zanlının ülkede yasal statüsü bulunmadığına dikkat çeken Yargıç Meltem Dündar, suç işleme ve yargılanmaktan kaçma ihtimali yüksek olan zanlının 30 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER