banner6

Cep telefonu dökümleri bekleniyor

banner37

Kız arkadaşı Semiye Şeytan’ı, av tüfeği ile vurarak yaraladıktan sonra, polise gidip teslim olan Çağrı Karadayı’nın tutukluluğu 5 gün daha uzatıldı

Cep telefonu dökümleri bekleniyor
banner150

banner150 banner150

Mustafa ÖZYAĞCI

Küçükkaymaklı’da 8 Ocak’ta, kız arkadaşı Semiye Şeytan’ı av tüfeği ile iki el ateş ederek sol kalça ve sol kasığından yaralayan zanlı Çağrı Karadayı’nın aleyhine, dün çıkarıldığı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde 5 gün daha ek tutukluluk emri alındı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi dinletti.

“5 ayrı suçlamayla tutuklandı”

Mahkemede yeminli şahadet veren Feyyaz İneci, zanlı Çağrı Karadayı’nın “Katle teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “Meskûn mahalde ateş açma” suçlamalarıyla tutuklandığını belirtti.

Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, zanlı Çağrı Karadayı’nın 8 Ocak’ta saat 17.30’da kız arkadaşı olan Semiye Şeytan ile Ceyhan Sokak’ta, aralarında olan sorunlardan dolayı sözlü olarak tartıştıklarını ve tartışma sonrasında Karadayı’nın tasarrufunda bulunan ateşli silahla Şeytan’ı vurduğunu kaydetti.

“2 metre 70 santim mesafeden ateş etti”

Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, zanlı Çağrı Karadayı’nın babası adına kayıtlı olan av tüfeği ile FD 712 plakalı aracında sürücü koltuğunda oturan kız arkadaşına, 2 metre 70 santimetre mesafeden iki el ateş edip, sol kalça ile sol kasığından ağır şekilde yaraladığına söyledi.

İneci, Semiye Şeytan’ın hayati tehlikesinin olmadığını belirterek, zanlı Çağrı Karadayı’nın aynı gün LF 269 plakalı aracı ve av tüfeğiyle polise teslim olduğunu mahkemeye aktardı.

“5 gün daha tutuklu kalacak”

Zanlının gönüllü ifade verip, suçunu itiraf ettiğini belirten İneci, ifadenin teyit ve tekzibinin yanı sıra, olayla ilgili şu ana kadar toplam 16 kişiden ifade alındığını ve halen alınması gereken ifadeler olduğunu söyledi.

Zanlının serbest kalması halinde olaylara ve ifadelere etki edebileceğine vurgu yaparak, cep telefonları dokümanları için GSM operatörlerine yazı yazıldığını ve bu dokümanların beklendiğini, gelecek raporlara göre de soruşturmanın seyrinin değişebileceğini belirten İneci, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 5 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, suçun ciddi olduğunu ve araştırılması gereken olguların olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104