Cep telefonu ve tablet hırsızlığına 15 ay hapis

banner37

Lefkoşa’da Okullar Yolu Sokak üzerinde bulunan Fıstık Computer adlı işletmeden cep telefonu ve tablet çalmaktan suçlu bulunan Tshamant Matsilele Hlungwanıe’nin cezası belli oldu

Cep telefonu ve tablet  hırsızlığına 15 ay hapis
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

BALYOZLA KAPIYI KIRMIŞTI… Fıstık Computer isimli işyerine ekim ayında kapısını balyozla kırarak girip, 1 cep telefonu ve 2 de tablet çalan Tshamant Matsilele Hlunwanıe’yi aleyhindeki tüm davalardan suçlu bulan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, caydırıcı ve ibret verici olması için 15 hapse mahkum etti.

Lefkoşa’da Okullar Yolu Sokak üzerinde bulunan Fıstık Computer adlı işletmeden cep telefonu ve tablet çalmaktan yargılanan Tshamant Matsilele Hlungwanıe, 15 ay hapis cezası aldı.

banner134
Sanık Hlungwanıe, 2 Ekim 2020 tarihinde ve saat 03.30 raddelerinde Lefkoşa’da Okullar Yolu Sokak üzerinde yer alan Fıstık Computer isimli iş yerinin, ön girişindeki cam kapısını balyozla kırarak, dükkanın orta kısmında bulunan cep telefonu standının içerisindeki 1 adet I Phone 11 marka cep telefonu ve 2 adet Samsun S6 marka tableti sirkat etmekten suçlu bulundu.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın kararı dün açıklandı ve heyetin oybirliği ile aldığı kararı Kıdemli Yargıç Şerife Katip okudu.

Katip, huzurda bulunan sanık Tshamant Matsilele Hlungwanıe’nin işlemiş olduğu suçun ciddi ve toplumda huzur bozan suçlardan olduğunu belirterek, bu tür suçlara ciddi, caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini vurguladı.

Katip, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm unsurları değerlendirdikten sonra sanığı işlemiş olduğu dükkan açma ve hırsızlık suçlarından 15 ay hapis cezasına çarptırdıklarını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75