Cephanelik gibi ev

banner37

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekiplerinin Gönyeli’de gerçekleştirdiği operasyonda K.D.’nin evinde şarjörleriyle birlikte iki tabanca ve biri G3 mermisi olmak üzere toplam 368 adet mermi bulundu

Cephanelik gibi ev
banner90
banner8

ARKADAŞI O.D. DE TUTUKLANDI… Evinde, şarjörüyle birlikte 1 adet tabanca ve 368 adet mermi bulunan K.D.’nin evden koşarak kaçan arkadaşı O.D.’yi takip eden polis, O.D.’yi toprak bir arazide K.D.’nin babasına ait Sig Sauer marka tabancayı şarjörüyle gömmeye çalışırken yakaladı. Mahkemeye çıkarılan iki zanlının aleyhine dün 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği ekiplerinin önceki gün aldıkları bir ihbar üzerine Gönyeli’nde K.D.’ye ait eve yaptıkları baskında, şarjörleriyle birlikte 2 adet tabanca ve biri G3 mermisi olmak üzere toplam 368 adet mermi ele geçirildi. Ele geçen tabanca ve mermilerle ilgili K.D., ve arkadaşı O.D., tutuklandı.

“Kanunsuz Ateşli Silah ve Patlayıcı Madde Tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Volkan Kayabaş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev alan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, zanlılar K.D. ve O.D.’nin “Kanunsuz Ateşli Silah ve Patlayıcı Madde Tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

“İhbar üzerine baskın yapıldı”

 Polis memuru Serkan Sakallı, 13 Kasım’da 16.50-19.30 saatleri arasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekipleri Gönyeli’de sakin K.D.’nin ikametgahında kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde olduğu bilgisinin alınması üzerine Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’nin oluşturduğu bir ekip ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri ile zanlının huzurunda bir arama gerçekleştirildiğini mahkemeye aktardı.

Yastığının altında tabanca bulundu”

 Polis memuru Serkan Sakallı, zanlının ikametgahında yapılan arama neticesinde yatak odasında yastığının altına gizlenmiş vaziyette bir adet Fransa yapım MAB marka 7.65 mm çapında tabanca ve şarjörü içerisinde 4 adet 7.65 mm çapında canlı mermi bulunduğuna vurgu yaptı.

Yatak odasından çıkan mermiler dudak uçuklattı

banner134
 Polis memuru Serkan Sakallı, yatak odası içerisinde 1adet canlı G3 mermisi, 19 adet 7.65 mm çapında canlı mermi, 73 adet 9 mm çapında canlı tabanca mermisi, 59 adet 14 mm çapında canlı mermi, bir adet 9 mm tabanca şarjörü ve ikametgahın avlu kısmında 14 adet 9 mm çapında canlı mermi, 13 adet 7.65 mm çapında tabanca mermi kovanı, 186 adet de 9 mm çapında tabanca mermi kovanı bulunup emare olarak zapt edildiğine dikkat çekti.

Arkadaşı tabancanın birini saklarken yakalandı

   Polis memuru Sakallı, zanlının evinde arama yapıldığı esnada iş arkadaşı olan O.D.’nin, K.D.’nin babasına ait ruhsatlı 9 milimetre çapında Almanya yapımı Sig Sauer marka tabanca şarjörünü kanunsuz olarak tasarrufuna geçirip, arama neticesinde arkadaşını koruyup kanunsuz herhangi bir şey bulunmasını engellemek amacı ile koşarak kaçmaya başladığı esnada Adli Şube ekibi tarafından takip edilerek, tabanca ve şarjörünü saklamaya çalıştığı Sehit Osman Benli Sokak içerisindeki toprak arazi içerisinde tespit edilerek suçüstü hali gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı. 

   Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine ve tabancalar ile mermilerin balistik incelemeye gönderildiğini belirten Sakallı, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti. 

   Mahkeme, talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75