Cephanelik gibi ev!

banner37

Narkotik polisi, Gönyeli’de Ali Arat’a ait evde bir adet 9 milimetre çapında kuru sıkı tabanca, bir adet 1.77 kalibrelik hava tabancası ve çok sayıda mermi ele geçirdi

Cephanelik gibi ev!
banner90
banner99

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri önceki akşam aldıkları bir ihbar üzerine, Gönyeli’de sakin Ali Arat’ın evinde bir arama yaptı. Yapılan aramada Arat’ın yatak odası içerisinde bir adet 9 milimetre çapında kuru sıkı tabanca ve 2 adet mermisini ile 1.77 kalibrelik hava tabancası ve 225 adet mermisini bulundu. Polis, alınan emareleri balistik incelemeye yollarken, Ali Arat’ı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkararak hakkında 3 günlük tutukluluk emri aldı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Daşgın, iddia makamının tanığı olarak mahkemede şahadet verdi.

banner134
Daşgın, zanlı Ali Arat’ın “İthali yasaklanmış ateşli silah tasarrufu”, “Adına tescil edilmemiş hava tabancası ve patlayıcı madde tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Soruşturma kapsamında ele geçirilen tabancalar ve 2 adet kuru sıkı merminin balistik incelemesinin henüz yapılmadığına değinen Daşgın, bu aşamada soruşturmanın selameti açısından zanlı Arat’ın 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Vedia Barkut Barkın da zanlının tahkikatın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 09:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75