banner6

Cesarete bak!

banner37

Eşinin Türkiye’den getirdiği sahte banknotları Gazimağusa’daki bir markette tedavüle süren Canan Altınay, 9 ay hapse mahkum oldu

Cesarete bak!
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Canan Altınay isimli sanığı, eşinden aldığı sahte banknotları tasarrufunda bulundurduğu, tedavüle sürdüğü ve sahtekarlıkla kredi temin ettiği için 9 ay hapse mahkum etti.

Başkan Fisun Cemaller, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı, Yargıç Hazal Hacımulla açıkladı.

Yargıç, konu suçların ciddiyetine ve vahametine değindikten sonra, bu tür suçların, ticaret ve güveni sarstığına dikkat çekti.

banner134

Yargıç, öncelikle İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak’ın mahkemeye aktardığı olgulara özetle değindi ve şikayet üzerine tutuklanan sanığın, hazirandan beri Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu bulunduğunu söyledi.

Sanığı, işlediği suçlardan ötürü suçlu bulup mahkûm ettiklerini kaydeden yargıç Hazal Hacımulla, meseleyle ilgili tüm durum ve şartları titizlikle değerlendirdiklerine dikkat çekti ve sanığın itham edildiği tüm davaları kabul ettiğini anımsattı.

Yargıç Hazal Hacımulla, sanığın işlediği, sahte banknotları tedavüle sürme suçunun yasada müebbet hapis cezası, sahte banknot tasarruf suçunun da 7 yıla kadar hapis cezası öngördüğünü belirttikten sonra, sanığı işlediği suçlardan ötürü 9 ay hapse mahkum etti.

Öte yandan, sanığın eşi ve yeğeni aleyhindeki kararın ise 5 Ekim’de açıklanacağı bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88